Partnerzy portalu

Miliony na oświatę w Toruniu

  • GK
  • 11 września 2013 - 13:54
Miliony na oświatę w Toruniu
Adobe Stock
Ponad 109 milionów złotych przeznaczono w ciągu ostatnich czterech lat na inwestycje i remonty w toruńskich szkołach i przedszkolach.

Powstają nowe placówki, kontynuowany jest program termomodernizacji budynków oświatowych, tworzone są nowe boiska, sale gimnastyczne, modernizowane są baseny. Sukcesywnie zakupywane są również pomoce specjalistyczne oraz wyposażenie szkół.

Miasto co roku modernizuje i remontuje szkoły, przedszkola i żłóbki.

- Dzięki temu w toruńskich placówkach oświatowych warunki są coraz lepsze, a to wpływa między innymi na jakość nauczania - mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

W ostatnich czterech latach na inwestycje i remonty w toruńskiej oświacie miasto przeznaczyło 109 mln 300 tys. złotych. Kwota ta obejmuje między innymi koszty budowy nowych placówek, przyszkolnych obiektów sportowych oraz modernizacje istniejących budynków, boisk i basenów.

W kwocie tej mieszczą się również koszty od lat konsekwentnie realizowanego w Toruniu programu termomodernizacji szkół i przedszkoli.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!