Partnerzy portalu

Minister Czarnek: 13 mln zł na rozbudowę szkoły w Prawiednikach

 • PAP/rs
 • 20 marca 2023 - 16:30 | Aktualizacja: 20 marca 2023 - 17:39
Minister Czarnek: 13 mln zł na rozbudowę szkoły w Prawiednikach
Prawie 13 mln zł zostanie przeznaczonych z Polskiego Ładu na rozbudowę szkoły w Prawiednikach - zapowiedział Przemysław Czarnek (Fot. PAP/Karol Zienkiewicz)
Prawie 13 mln zł zostanie przeznaczonych z Polskiego Ładu na rozbudowę szkoły w Prawiednikach (Lubelskie) – poinformował w poniedziałek szef MEiN Przemysław Czarnek. Dodał, że inwestycja zakończy się w maju przyszłego roku.

Czarnek: samorządy pozyskały 5,2 mld zł na rozbudowę infrastruktury edukacyjnej

Minister Czarnek uczestniczył w poniedziałek we wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę nowej części szkoły podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Prawiednikach (pow. lubelski). Podczas swojego wystąpienia szef MEiN przypomniał, że w ciągu ostatnich 14 miesięcy samorządowcy z całego kraju pozyskali z Polskiego Ładu 5,2 mld zł na rozbudowę infrastruktury edukacyjnej.

"Gmina Głusk, Prawiedniki to jest część tych środków - prawie 13 mln zł. Dzięki temu, już w przyszłym roku w maju będziemy mieli system jednozmianowy, ze stołówką jak się należy - nie będzie jedzenia w salach lekcyjnych" - mówił Czarnek, dodając, że dzięki powstaniu boiska uczniowie będą mogli rozwijać swoją kondycję fizyczną.

Przypomniał, że w poniedziałek rano poinformował również o przeznaczeniu z budżetu państwa ponad 64 mln zł na budowę nowej szkoły specjalnej w Lublinie przy ul. Hanki Ordonówny. "Dzisiaj łącznie ogłaszamy inwestycje o wartości blisko 80 mln zł tylko dla Lublina i powiatu lubelskiego ze środków rządowych" - podsumował szef MEiN.

Wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz wyjaśnił, że szkoła w Prawiednikach jest obecnie za ciasna, dlatego nauka odbywa się w systemie zmianowym. "Mamy problemy lokalowe - brakuje wielu sal lekcyjnych, stołówki, świetlicy, stąd tę inwestycje musimy pilnie zrealizować" - powiedział mediom wójt.

Rozbudowa szkoły w Prawiednikach będzie kosztować ok. 18 mln zł

Przekazał, że nowy obiekt będzie wyposażony w 10 nowych sal lekcyjnych, świetlicę, stołówkę z aneksem kuchennym i kilka sal terapeutycznych.

Dyrektor szkoły podstawowej w Prawiednikach Maria Jakubczyk podkreśliła, że jest to szczególnie ważny moment dla społeczności szkolnej, ponieważ dzięki tej inwestycji polepszą się warunki lokalowe, a dzieci będą uczyły się w nowoczesnych pracowniach. "W tej chwili w szkole uczy się 203 dzieci, ale mamy wciąż duże zainteresowanie" - dodała.

Rozbudowa szkoły w Prawiednikach będzie kosztować ok. 18 mln zł, z czego prawie 13 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, a ponad 5 mln zł z budżetu gminy.

TAGI
KOMENTARZE3

 • Głusk jest super 2023-03-21 13:35:45
  W Głuska rządzi PSL. Na jesieni wybory. Ileś głosów więcej pojdzie na PiS. Oj bedzie skowyt opozycji, że PiS kupuje sobie wyborców.
 • Cezar 2023-03-20 20:40:01
  Że złota ta szkoła ma być? 18 milionów za rozbudowę szkoły w jakiejś wiosce? Kto wziął i ile? Toż za te pieniądze ze dwie szkoły można postawić.
 • Belfer 2023-03-20 19:59:46
  To chory człowiek

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!