Partnerzy portalu

Minister Czarnek: znakomici naukowcy są wszędzie

  • PAP
  • 29 maja 2023 - 15:05 | Aktualizacja: 29 maja 2023 - 15:30
Minister Czarnek: znakomici naukowcy są wszędzie
Rektor Politechniki Koszalińskiej Danuta Zawadzka (L) i minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (P) na wmurowaniu Kamienia Węgielnego pod Centrum Wiedzy Cognitarium Politechniki Koszalińskiej (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Znakomici naukowcy są wszędzie w Polsce, studenci wszędzie potrzebują nowoczesnych kampusów – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod Cognitarium Politechniki Koszalińskiej.

"Ten ostatni czas, te kilka ostatnich lat, to bardzo duże wzmocnienie i awans takich ośrodków jak koszaliński" - powiedział minister edukacji i nauki. "Naukowcy są znakomici wszędzie w Polsce, również w takich miastach. Studenci wszędzie w Polsce potrzebują nowoczesnych kampusów, nie tylko w wielkich centrach, także w Koszalinie, także w innych miejscach, które rozwijamy" - wskazał Czarnek.

Przypomniał, że w ostatnich trzech latach resort utworzył nowe akademie nauk stosowanych w miejsce państwowych wyższych szkół zawodowych. Wymienił m.in Wałcz, Płock, Piotrków Trybunalski czy Zamość.

Podkreślił, że "to wszystko jest wyraz i efekt naszej polityki zrównoważonego rozwoju i stawianie na wszystkich, a nie tylko na poszczególne najbardziej rozwinięte wcześniej miejsca, dlatego że wszędzie, na każdej płaszczyźnie życia, również tej naukowej, również tej szkolnictwa wyższego nic tak dobrze nie robi rozwojowi jak zdrowa konkurencja". "I na tę konkurencję stawiamy, i Koszalin jest tego przykładem" - wskazał Czarnek.

Poinformował, że na koszalińskie Cognitarium przeznaczono najpierw 39,5 mln zł, później dodano do tego 5 mln zł. "To nie jest nasze ostatnie słowo, bo my pieniądze na ten cel mamy, bo one są w budżecie. Dlatego dzisiaj po porannych, przedpołudniowych rozmowach z panem ministrem Szefernakerem i panią rektor dokładamy kolejne 5,5 mln zł do tej inwestycji tak, by zamknąć to 50 mln zł z Ministerstwa Edukacji i Nauki, żeby bez żadnych przeszkód ta inwestycja została dokończona w terminie i wyposażona na najwyższym poziomie" - dodał minister.

TAGI
KOMENTARZE2

  • Ojega 2023-05-29 17:29:08
    Dokładamy, bo inflacja
  • student 2023-05-29 16:55:01
    "znakomici naukowcy są wszędzie" - a ja w Koszalinie nie spotkałem takich

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!