Minister edukacji może stracić immunitet

  • PAP/AT
  • 28 kwietnia 2021 - 06:48
Minister edukacji może stracić immunitet
Przemysław Czarnek (fot. twitter.com/MEiN_GOV_PL)
Minister edukacji może stracić poselską ochronę. Jednak nie nastąpi to szybko.

"Skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy o jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją - mówił w czerwcu ubiegłego roku Przemysław Czarnek z PiS, dziś minister edukacji i nauki. I za tę wypowiedź może stracić immunitet. Wniosek w jego sprawie wpłynął do Sejmu 16 lutego" - podaje "Rzeczpospolita".

Jak wyjaśniono (wniosek - red.) "jest związany z prywatnym aktem oskarżenia, wniesionym przez dwie osoby homoseksualne wspierane przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Ich zdaniem Czarnek dopuścił się pomówienia za pomocą środków masowego komunikowania, za co grozi nawet rok więzienia". "Jego wypowiedź godzi w prawa człowieka, będące podstawą cywilizacji europejskiej w obecnym kształcie" - komentuje "Rzeczpospolitej" prezes ośrodka Konrad Dulkowski.

"Dwóch kompletnie nieznanych mi osobników, których w życiu na oczy nie widziałem, twierdzi, że znieważyłem ich wypowiedzią sprzed roku. Tani chwyt marketingowy. Tyle" - mówi "Rzeczpospolitej" minister Czarnek.

"A jeśli immunitet straci, to nieprędko. Kolejka takich spraw się wydłuża. O to, ile obecnie wniosków o uchylenie immunitetu znajduje się przy Wiejskiej, spytaliśmy Centrum Informacyjne Sejmu. Z odpowiedzi wynika, że jest ich 24: osiem z ubiegłej kadencji, które nie uległy dyskontynuacji, oraz 16 z bieżącej. Ogólnie dotyczą 17 posłów" - podaje gazeta.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!