Minister edukacji przedstawi program poprawy kondycji fizycznej dzieci i młodzieży

Minister edukacji przedstawi program poprawy kondycji fizycznej dzieci i młodzieży
Przemysław Czarnek (fot. twitter.com/MEiN_GOV_PL)
W piątek (5 marca) przedstawimy program dotyczący poprawy kondycji dzieci i młodzieży, w związku z pogorszeniem się kondycji fizycznej, co jest spowodowane nauką zdalną - zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Czarnek pytany był w czasie środowej konferencji prasowej m.in. o programy wsparcia skierowane do dzieci i młodzieży.

"Te programy w tym momencie są trzy, czwarty jest w opracowaniu. Już w piątek przedstawimy program dotyczący poprawy kondycji dzieci i młodzieży w związku z pogorszeniem się tej kondycji fizycznej. A to było spowodowane nauką zdalną przez ostatnie miesiące i w roku 2020" - powiedział szef resortu edukacji i nauki.

Czytaj też: Pozalekcyjne zajęcia z WF-u dla wszystkich uczniów bez względu na płeć

Dodał, że ten program przygotowały wszystkie Akademie Wychowania Fizycznego w Polsce.

Czarnek poinformował też, że w kolejnym tygodniu kierowany przez niego resort przedstawi program pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży. "Około połowy marca przedstawimy z kolei program wsparcia merytorycznego dla dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych" - zapowiedział.

Czarnek mówił więcej na temat tego ostatniego programu w poniedziałek na antenie Polskiego Radia 24. "Setki milionów złotych przeznaczymy na to, żeby w szkołach były dodatkowe zajęcia wspomagające, w związku z tym, że nauka zdalna nie jest w stanie zastępować nauki stacjonarnej" - powiedział. "Nauczyciele z dyrektorami będą decydować, w jakim zakresie te godziny wsparcia będą wykorzystywane, z jakich przedmiotów ta dodatkowa wiedza będzie uzyskiwana" - dodał.

TAGI
KOMENTARZE8

  • Rodzic 2021-03-04 18:18:31
    Do Doradca metodyczny: zawsze jak ktoś napisze coś mądrego to popieram jego wpis. Niestety tobie się jeszcze nie zdarzyło napisać chociaż jedno zdanie żeby, miało sens 🤭 pisałaś że, mieszkasz z rodziną a sama sobie życzysz smacznego 🤔🤔🤔😎
  • Doradca metodyczny 2021-03-04 14:19:38
    Rodzic, dobrze, że poparłeś wuefistę, tak samo, jak ja. Pewnie zaraz napiszesz coś bardzo merytorycznego🤗. Smacznego obiadu Trollu.
  • Rodzic 2021-03-04 10:17:58
    Do Doradca metodyczny: znów te pomówienia nie poparte żadnymi dowodami. Oczywiście że, wuefista ma rację, mam dzieci to wiem jak jest. Doradco prosimy o merytoryczne wpisy, zamiast atakowania innych użytkowników którzy mają inne zdanie niż Ty. Uspokuj się 🤗

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!