Partnerzy portalu

Minister edukacji wręczył nagrody laureatom konkursu "Nauka dla Ciebie"

  • PAP
  • 14 października 2021 - 12:21
Minister edukacji wręczył nagrody laureatom konkursu "Nauka dla Ciebie"
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (fot. MEiN Facebook)
Nagrody laureatom konkursu "Nauka dla Ciebie" wręczył podczas uroczystej gali minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. W wystąpieniu szef resortu podkreślił, że program "Nauka dla Ciebie" przysparza wiele radości, kiedy widać znakomite osiągnięcia zespołów uczniów i nauczycieli.

W czwartek przed południem w Centrum Nauki Kopernik odbyła się gala konkursu "Nauka dla Ciebie". Laureatom ze szkół podstawowych wręczono nagrody. Zadaniem konkursowym było pisanie, wykonanie i zastosowanie w praktyce autorskiej pomocy edukacyjnej wspierającej nauczanie w zakresie nauk przyrodniczych lub ścisłych. W uroczystości wziął udział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

"Program +Nauka dla Ciebie+ przysparza wiele radości, kiedy widzimy znakomite wasze osiągnięcia, osiągnięcia zespołów uczniów i nauczycieli, którzy wiedzą, czego chcą, tworzą te piękne pomoce dydaktyczne, nagrodzone dzisiaj" - zwrócił się do laureatów konkursu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Podkreślił, że resort przeznacza rocznie na program "Nauka dla Ciebie" 3,5 mln zł. Zapowiedział jego kontynuację w następnych latach.

Szef MEiN skierował też do nauczycieli najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dyrektor CNK Robert Firmhofer zaznaczył, że "gala to fantastyczne święto ludzi, którzy tworzą wspólnotę w edukacji uczniów i nauczycieli, którym zależy na czymś więcej niż na dobrych stopniach". W jego opinii nagrodzone pomoce dydaktyczne są niezwykle inspirujące i fantastycznie wykonane.

"Widać było, jak dużo nowych umiejętności trzeba było zdobyć, tworząc te pomoce" - wskazał.

Odnosząc się do Dnia Edukacji Narodowej, Firmhofer zaznaczył, że "nauczyciele odgrywają dużą rolę, wspierają, pomagają, kiedy uczniowie tracą motywację i chwalą wszystkich za osiągnięte efekty".

Laureatami konkursu "Nauka dla Ciebie" w 2021 r. zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Puławach i z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Heleny Długoszewskiej w Babinie za projekt "Neuron z prądem", Szkoły Podstawowej nr 33 im. Stanisława Ligonia w Katowicach ("Oczyszczacz powietrza z czujnikiem smogu"), Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie ("Ogród Deszczowy"), Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 98 w Krakowie ("Szkolna stacja meteorologiczna sterowana systemem Arduino") i Szkoły Podstawowej nr 8 im. Emilii Plater w Piotrkowie Trybunalskim ("Magnetyczny Rollercoaster").

Nagrodzone szkoły otrzymały czeki w wysokości 6 tys. zł, nauczyciele prowadzący zwycięskie projekty - 2 tys. zł, a uczniowie - zestawy gier planszowych.

Konkurs "Nauka dla Ciebie" jest realizowany i finansowany w ramach wspólnego programu ministra edukacji i nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą "Nauka dla Ciebie". Jest on finansowany w ramach dotacji MEiN. W ramach programu "Nauka dla Ciebie" realizowane są takie projekty jak "Naukobus", "Planetobus" i zajęcia online.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!