Minister edukacji: wynagrodzenie nauczycieli z dłuższym stażem wzrośnie do ponad 7 tys. zł

Minister edukacji: wynagrodzenie nauczycieli z dłuższym stażem wzrośnie do ponad 7 tys. zł
Jeśli chodzi o nauczycieli z dłuższym stażem, w przyszłym roku wzrośnie ono z 6758 zł brutto do ponad 7 tys. zł - mówi Przemysław Czarnek (Fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Wzrost wynagrodzeń dla najmniej zarabiających nauczycieli od 1 września wyniesie 20 proc. Jeśli chodzi o nauczycieli z dłuższym stażem, w przyszłym roku wzrośnie ono z 6758 zł brutto do ponad 7 tys. zł, będzie to koło 7200–7300 zł. To są realne podwyżki wynagrodzeń – zapewnił w poniedziałek szef MEiN w TVP Info

Minister edukacji i nauki wystąpił w poniedziałek w porannym programie TVP Info, gdzie pytany był m.in. o postulaty ZNP w sprawie za małych pensji nauczycieli.

"Ja też wskazuję na zbyt małe zarobki nauczycieli, dlatego regularnie od początku rządu Prawa i Sprawiedliwości te pensje zwiększamy. Od 1 września najmniej zarabiający będą mieli 20-procentową podwyżkę. To bardzo duża podwyżka. Pozostali nauczyciele mają od 1 maja 4,4 proc. podwyżki, a od przyszłego roku będzie kolejna podwyżka. Dziś mam spotkania w tej sprawie z premierem i z ministrem finansów" - powiedział Czarnek.

10 mld zł na oświatę

Szef MEiN odniósł się też do postulatu ZNP, dotyczącym nakładów na oświatę.

"Co do nakładów na oświatę, bo jest to trzeci postulat ZNP, to przypomnę, że w ciągu ostatnich dwóch lat 10 mld zł zostało przekazane na oświatę z pieniędzy rządowych. To są gigantyczne pieniądze, nigdy wcześniej niespotykane" - powiedział minister.

Szef MEiN zaznaczył także, że za rządów PiS wzrastały pensje nauczycieli.

"Łącznie, bez tego co zapowiadam, wynagrodzenia nauczycieli od początku rządu PiS wzrosły o 36 proc. dla najlepiej zarabiających i o 63 proc. dla tych najmniej zarabiających" - dodał Czarnek.

TAGI
KOMENTARZE3

  • w84u 2022-08-30 12:56:53
    Do Społeczeństwo : Wklej w wyszukiwarkę i będziesz wiedział o co im chodzi "W tym roku nie wrócę do szkoły". Ile zarabiają nauczyciele w Polsce?
  • ile jeszcze kłamst zniesi 2022-08-29 21:22:19
    Jak długo jeszcze ten ............................... będzie tak bezczelnie kłamał ?
  • Społeczeństwo 2022-08-29 16:30:41
    Ludzie ponad 7 tysięcy za 18 godzin. O co im właśnie chodzi z tym protestem?

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!