Możliwe skrócenie nauki zdalnej

 • PAP/AT
 • 8 lutego 2022 - 16:28
Możliwe skrócenie nauki zdalnej
Przemysław Czarnek (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
Realnie myślimy o skróceniu nauki zdalnej. Jutro będziemy w tej sprawie podejmować decyzje - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
 • Sytuacja pandemiczna zmienia się w dobrym kierunku. Jest to podstawą do zastanowienia się nad skróceniem nauki zdalnej, która pierwotnie była zaplanowana do końca lutego, czyli do zakończenia ferii zimowych - wyjaśnił Przemysław Czarnek.
 • Dzisiaj możemy realnie myśleć o tym, żeby ona była krótsza. Jutro też będziemy w tej sprawie podejmować decyzje. Jestem po rozmowach i z panem premierem i ministrem Niedzielskim. Zobaczymy, jakie będą jutro wskaźniki zakażeń - powiedział.
 • W przypadku decyzji o skróceniu nauki zdalnej w pierwszej kolejności do szkoły wrócą uczniowie z tych województw, które ferie zimowe miały w styczniu. "Mam nadzieję, że radykalnie skrócimy naukę zdalną - dodał.

Podczas konferencji prasowej w Lublinie szef MEiN był pytany o ewentualne plany skrócenia zdalnego nauczania dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych.

"Sytuacja pandemiczna zmienia się w dobrym kierunku" - stwierdził Czarnek. Przypomniał, że porównując tydzień do tygodnia obserwowany jest spadek liczby zakażeń. Zdaniem szefa MEiN, jest to podstawą do zastanowienia się nad skróceniem nauki zdalnej, która pierwotnie była zaplanowana do końca lutego, czyli do zakończenia ferii zimowych.

"Dzisiaj możemy realnie myśleć o tym, żeby ona była krótsza. Jutro też będziemy w tej sprawie podejmować decyzje. Jestem po rozmowach i z panem premierem i ministrem Niedzielskim. Zobaczymy, jakie będą jutro wskaźniki zakażeń" - powiedział Czarnek.

Dodał, że w przypadku decyzji o skróceniu nauki zdalnej w pierwszej kolejności do szkoły wrócą uczniowie z tych województw, które ferie zimowe miały w styczniu. "Mam nadzieję, że radykalnie skrócimy naukę zdalną" - stwierdził szef MEiN.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki, od 27 stycznia, zawieszone zostało stacjonarne funkcjonowanie szkół podstawowych dla uczniów klas V-VIII i uczniów szkół ponadpodstawowych, przeszli oni na zdalne nauczanie. Ma ono potrwać do 27 lutego.

Uczniowie klas I-IV szkół podstawowych uczą się nadal stacjonarnie. Stacjonarnie pracują też placówki wychowania przedszkolnego.

Jednocześnie nie uległy zmianie terminy ferii zimowych. Przewidziano je w czterech terminach. Jako pierwsi w kraju - od 15 do 30 stycznia ferie mieli uczniowie z pięciu województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Do 6 lutego ferie mieli uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego; dla nich ferie zaczęły się 22 stycznia. Z kolei od 29 stycznia do 13 lutego ferie mają uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Jako ostatni w tym roku - od 12 do 27 lutego - ferie będą mieć uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego.

TAGI
KOMENTARZE28

 • Kinga 2022-02-11 13:56:02
  Jak ktos ma problem z internetem tak jak my mieliśmy przez długi czas to polecam sprawdzić firme : Airmax Teraz wszystko działa bardzo dobrze praca nauka monitoring. Wcześniej u dużego operatora cały czas były problemy. Pozdrawiam
 • Luiza 2022-02-09 14:59:34
  Do Życzę zdrowia: no i fajnie.
 • Życzę zdrowia 2022-02-09 13:45:35
  Znowu nie będzie tak monotonnie. Trochę zawieszenia zajęć, trochę hybrydy, trochę zdalnego. I tak do znacznej poprawy pogody. Prawdopodobnie do 1 kwietnia. Życzę zdrowia. Niektórzy szczęśliwcy mają jeszcze ferie.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!