Partnerzy portalu

Na osiedlu w Zielonej Górze powstanie zespół edukacyjny

Na osiedlu w Zielonej Górze powstanie zespół edukacyjny
Jest umowa na budowę zespołu edukacyjnego na osiedlu Czarkowo w ZIelonej Górze (fot. facebook.com)
Ponad 20 mln zł będzie kosztować budowa zespołu edukacyjnego na osiedlu Czarkowo w Zielonej Górze/Łężycy. W czwartek (23 marca) podpisano umowę z wykonawcą inwestycji – poinformowała dyr. Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Zielona Góra Monika Zapotoczna.

Przy ul. Architektów powstanie nowoczesny budynek edukacyjny, w którym znajdzie się szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi. Przedszkolaki i uczniowie, oprócz gmachu, dostaną plac zabaw, parking dla rowerów i boisko na dachu. Będzie też stołówka, biblioteka, sala informatyczna i salka sportowa.

"Sołectwo Łężyca to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dzielnic Zielonej Góry. Mieszka tu już ponad 3,5 tys. osób. O Czarkowie mówi się, że to osiedle młodych. Dzieci jest tu co niemiara. Rodzice podczas spotkań z mieszkańcami czy festynów od lat sygnalizują potrzebę powstania szkoły" - powiedziała dyr. Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych UM Zielona Góra Wioleta Haręźlak.

W czwartek podpisano umowę z wykonawcą inwestycji, którym została firma Exalo Drilling S. A. z Grupy Orlen. Na realizację zadania ma ona 17 miesięcy.

"W roku szkolnym 2024/25 dzieci powinny już ruszyć do szkoły. Nabór planujemy uruchomić w przyszłym roku, na wiosnę" - dodała Haręźlak.

Po konsultacjach społecznych zapadną także decyzje co do zagospodarowania sporego terenu przy zespole edukacyjnym. Do wyboru będą m.in.: miasteczko ruchu drogowego, wiata rekreacyjna, muzyczny plac zabaw czy pumptrack do jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!