Partnerzy portalu

Nabór wniosków w programie Laboratoria Przyszłości do 30 listopada

Nabór wniosków w programie Laboratoria Przyszłości do 30 listopada
Celem programu jest, aby możliwość wyposażenia w nowoczesny sprzęt uzyskało 100 proc. szkół (fot. hippopx.com)
Jeszcze tylko dziś (30 listopada br.) można składać wniosków do programu Laboratoria Przyszłości. Ze środków dostępnych w jego ramach do szkół trafią m.in. drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty czy sprzęt do nagrań.

Przypomnijmy, w związku z dużym zainteresowaniem programem Laboratoria Przyszłości nabór wniosków został przedłużono do 30 listopada br.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa skierowana do szkół podstawowych w całej Polsce. Dzięki programowi szkoły otrzymają środki finansowe na zakup nowoczesnych narzędzi wspierających odkrywanie talentów i rozwijanie kompetencji przyszłości, takich jak współpraca, interdyscyplinarność, kreatywność i rozwiązywanie problemów.

Program jest realizowany w ramach Polskiego Ładu. Na wsparcie szkół rząd przeznaczy łącznie ponad 1 mld zł - w pierwszej kolejności dla szkół prowadzonych przez samorządy, a następnie także szkół niepublicznych.

MEiN przekazał, że do tej pory organy prowadzące przekazały do wojewodów wnioski dla ponad 95 proc. szkół. Ministerstwo podkreśliło, że jego celem jest, aby możliwość wyposażenia w nowoczesny sprzęt uzyskało 100 proc. szkół. Szkoły mogą zgłaszają się do swoich organów prowadzących, które następnie występują do właściwego wojewody o przyznanie wsparcia.

Czytaj też: Ponad połowa polskich powiatów zagrożona wykluczeniem cyfrowym

Wniosek można złożyć za pośrednictwem strony www.gov.pl/laboratoria/dyrektor-szkoly.

Resort informuje, że wsparcie przekazywane jest w całości z góry, bez konieczności wniesienia wkładu własnego. Jednocześnie co najmniej 60 proc. wsparcia otrzymanego przez dany podmiot planowane jest do wydatkowania do końca 2021 r., a nie więcej niż 40 proc. - w 2022 r.

Z szacunków MEiN wynika, że wszystkie szkoły w Polsce otrzymają co najmniej 300 zł na ucznia. Łącznie z inicjatywy skorzystać ma ponad 3 mln uczniów uczęszczających do prawie 15 tys. szkół.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!