Partnerzy portalu

Nagrody finansowe dla nauczycieli w Warszawie, Szczecinie, Lublinie, Toruniu i Kielcach

 • Michał Wroński
 • 14 października 2021 - 13:50 | Aktualizacja: 15 października 2021 - 10:07
Nagrody finansowe dla nauczycieli w Warszawie, Szczecinie, Lublinie, Toruniu i Kielcach
Podczas gali w Zamku Królewskim 121 pracowników oświaty otrzymało Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy (fot. UM Warszawa)
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej samorządy w całym kraju przekazały finansowe nagrody dla pedagogów. O dodatkowych środkach dla nauczycieli ze szkół i przedszkoli poinformowały m.in. Warszawa, Szczecin, Toruń, Lublin, czy Kielce.
 • W całej Polsce dziś i jutro odbywają się uroczyste gale z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przy tej okazji samorządy wyróżniają też finansowo część kadry nauczycielskiej.
 • W Warszawie w tym roku wyróżnienia oraz nagrody finansowe (8,1 tys. zł brutto) otrzymało 59 dyrektorów oraz 62 nauczycieli. W stołecznych placówkach oświatowych pracuje w sumie ponad 31,4 tys. nauczycieli.
 • W Szczecinie dodatkowe nagrody trafią do większości spośród ponad 5700 pracujących w tamtejszych placówkach oświatowych pedagogów.

W stolicy podczas uroczystej czwartkowej (14 października) gali w Zamku Królewskim 121 pracowników miejskich placówek oświatowych otrzymało Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy (przyznawana jest ona od 2006 r).

Liczne nagrody w Warszawie

Jak poinformował stołeczny ratusz w tym roku wyróżnienia oraz nagrody finansowe (8,1 tys. zł brutto) otrzymało 59 dyrektorów oraz 62 nauczycieli. 107 nagród przyznano nauczycielom i dyrektorom przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, a 14 - placówek pozaszkolnych, m.in. poradni psychologiczno-pedagogicznej, bursy szkolnej, międzyszkolnego ośrodka sportowego, ogniska pracy pozaszkolnej czy stołecznego centrum edukacji.

– Pośród tegorocznych laureatów są nauczyciele, którzy z sukcesami opracowywali i wdrażali autorskie programy, rozbudzali ciekawość świata inspirując i przygotowując uczniów do udziału w olimpiadach i konkursach, rozwijali talenty artystyczne i sportowe uczniów – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy odpowiedzialna m.in. za miejską edukację.

Czytaj: Czarnek: Będą podwyżki wynagrodzeń nauczycieli i zmiana systemu pracy

Stołeczny samorząd prowadzi kilkaset placówek oświatowych, w tym ponad 350 przedszkoli, ponad 250 szkół podstawowych i niemal 200 ponadpodstawowych. Pracuje w nich łącznie ponad 31,4 tys. nauczycieli. 40 proc. pedagogów to nauczyciele dyplomowani, a 27 proc. mianowani.

1000 zł w Szczecinie

O wypłacie dodatkowych pieniędzy dla nauczycieli informuje także urząd miasta w Szczecinie. W stolicy Pomorza Zachodniego dodatkowe nagrody, w wysokości nawet 1000 zł na rękę, zostaną przyznane nauczycielom, którzy byli zatrudnieni w roku szkolnym 2020/2021 w placówkach, dla których organem prowadzącym jest gmina Szczecin, aktywnie przepracowali w nich co najmniej rok i nadal są zatrudnieni w jednej ze szczecińskich publicznych szkół. Łącznie, dodatkowe nagrody trafią do 4725 szczecińskich pedagogów (w sumie we wszystkich typach placówek oświatowych w tym mieście pracuje 5761 nauczycieli).

Wysokość przyznanej nagrody jest uzależniona od wymiaru zatrudnienia (według stanu na 30 września 2020 r.) i ma zostać wyliczona proporcjonalnie do wysokości zatrudnienia w roku szkolnym 2020/2021 (wymiar ten jednak nie może być niższy niż 0,5 etatu).

Jak podkreśla szczeciński ratusz wprowadzenie nowych, dodatkowych nagród nie oznacza, że te dotychczas przyznawane szczecińskim nauczycielom znikną. W tym roku, tradycyjne nagrody przyznawane 14 października otrzymało 200 nauczycieli, w tym 26 dyrektorów szkół i placówek.

Podobnie jak w ubiegłych latach również i w tym roku przyznano ponadto jedną Nagrodę Oświatową Prezydenta Miasta Szczecin „Pierwszy wśród równych” dla najwybitniejszego nauczyciela czynnego zawodowo. Zwycięzca otrzyma Statuetkę „Primus inter pares” oraz nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł.

Czytaj: Nauczycielka roku apeluje o wsparcie. "Wiele zależy od nas..."

Nagrody w Lublinie i Krakowie

W Lublinie nagrody za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej w wysokości 4,5 tys. zł przyznane zostały 100 nauczycielom, w tym 17 dyrektorom i 7 wicedyrektorom. Natomiast medalami Prezydenta Miasta Lublin uhonorowane zostały dwie emerytowane osoby pełniące wcześniej funkcje dyrektorów przedszkoli, a także jedna z obecnych wicedyrektorów szkół.

Jak poinformował tamtejszy ratusz 98 pracowników oświaty zostało z kolei uhonorowanych nagrodami Lubelskiego Kuratora Oświaty, Medalami Komisji Edukacji Narodowej oraz Złotym Krzyżem Zasługi. Są w tym gronie nauczyciele, dyrektorzy, pracownicy szkół i placówek prowadzonych przez miasto Lublin, w tym również pracownicy Wydziału Oświaty i Wychowania.

W Krakowie Nagrody Prezydenta Miasta Krakowa za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej otrzymało w tym roku z okazji Dnia Nauczyciela 73 dyrektorów oraz 193 nauczycieli samorządowych przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz placówek.

Ponad setka nagrodzonych w Toruniu

Z kolei w Toruniu w tym roku nagrody otrzyma 101 nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz jednostek oświatowych. W tym gronie znalazło się 8 dyrektorów szkół i 5 wicedyrektorów. Większość z nich otrzyma nagrody podczas uroczystej gali w Dworze Artusa. W piątek (15 października) zasłużonym dla edukacji nauczycielom zostaną wręczone odznaczenia państwowe (medale za Długoletnią Służbę), medale Komisji Edukacji Narodowej, nagrody Ministra Edukacji Narodowej, nagrody Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty oraz nagrody Prezydenta Miasta także w Kielcach.

TAGI
KOMENTARZE4

 • Artus 2021-10-14 20:21:05
  Dworze Artusa jest w Bydgoszczy od kiedy?
 • Henryk 2021-10-14 18:04:58
  Do Nauczyciel: nie no, tylko wam podrożał prąd i gaz. Wiadomo nauczyciele są zawsze najbardziej poszkodowani. Bidulki.
 • Nauczyciel 2021-10-14 17:17:26
  Te nagrody to rekompensata za galopującą inflację l może coś zostanie na dopłatę za prąd i gaz.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!