Partnerzy portalu

Najlepsze licea i technika

Najlepsze licea i technika
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie zwyciężyło w rankingu STEM Perspektywy 2016 jako szkoła najlepiej kształcąca w zakresie matematyki, fizyki, chemii i informatyki

Na drugim miejscu w tegorocznym rankingu liceów jest Liceum Akademickie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, które w ubiegłym roku było na piątym miejscu. Na trzecim miejscu jest XIII LO w Szczecinie.

Na czwartym miejscu znalazło się LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, na piątym – Publiczne LO Politechniki Łódzkiej, na szóstym – III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, na siódmym – LO nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, na ósmym – I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi, na dziewiątym – V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, na dziesiątym – VI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

W rankingu techników zwyciężyło Technikum Łączności nr 14 w Krakowie. Na drugim miejscu jest Technikum Zawodowe nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu. Na trzecim uplasowało się Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu.

Czwarte jest Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu, piąte – Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie, szóste – Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie, siódme – Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie, ósme – Technikum nr 1 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach, dziewiąte – Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy, dziesiąte – Technikum Zawodowe w Zespole Szkół nr 2 im. księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie.

W rankingu STEM (nazwa od angielskich słów: Science, Technology, Engineering, Mathematics, czyli nauka, technologia, inżynieria i matematyka), zarówno jeśli chodzi o licea, jak i o technika, uwzględniono te szkoły, w których maturę w maju 2015 r. zdawało minimum 12 maturzystów, a średnie wyniki szkoły z matematyki były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!