Nauczanie hybrydowe w klasach I-III w kolejnych województwach

Nauczanie hybrydowe w klasach I-III w kolejnych województwach
W kolejnych województwach nauczanie hybrydowe (fot. shutterstock)
Od poniedziałku (15 marca) uczniowie klas I-III szkół podstawowych z województw lubuskiego, mazowieckiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego będą mieli zajęcia prowadzone w trybie hybrydowym. Dzieci i młodzież ze starszych klas nadal uczyć się będą zdalnie - poinformował resort edukacji i nauki.

MEiN poinformowało, że w woj. warmińsko-mazurskim na kolejne dwa tygodnie zostają utrzymane ograniczenia dla uczniów klas I-III szkół podstawowych - będą polegać na prowadzeniu nauczania hybrydowego. Dodatkowo, od poniedziałku uczniowie klas I-III szkół podstawowych z województw lubuskiego, mazowieckiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego będą mieli zajęcia prowadzone w trybie hybrydowym.

Resort wskazał, że dyrektor szkoły jest zobowiązany zorganizować naukę w taki sposób, aby nie więcej niż 50 proc. uczniów miało zajęcia w budynku szkoły; co najmniej 50 proc. uczniów ma mieć lekcje w formie zdalnej.

Czytaj też: W mazowieckim i lubuskim wracają obostrzenia. Jest rozporządzenie

MEiN napisało, że nie wskazuje, ile dni jedna grupa uczniów powinna być w szkole, a ile dni - druga. "To decyzja dyrektora, który ustali harmonogram prowadzenia zajęć, biorąc pod uwagę - w miarę możliwości - równomierne i naprzemienne rozdzielenie nauki na tryb zdalny i stacjonarny" - napisano.

"Dzieci i młodzież ze starszych klas nadal uczą się zdalnie. W pozostałych województwach nic się nie zmienia. Szkoły i placówki oświatowe w najbliższych dwóch tygodniach będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach" - podkreślił resort. Utrzymane są również zasady pracy placówek wychowania przedszkolnego.

MEiN przypomina, że w pozostałych częściach kraju szkoły i placówki, w tym szkoły i placówki specjalne, będą funkcjonowały tak jak dotychczas. "Ponadto utrzymane zostały dotychczasowe rozwiązania dotyczące dziecka niepełnosprawnego lub ucznia, który nie ma możliwości nauki w domu. Bez zmian pozostają zasady na jakich funkcjonują szkoły podstawowe i ponadpodstawowe: sportowe, mistrzostwa sportowego oraz szkoły z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego" - poinformował resort.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!