Nauczanie zdalne i hybrydowe w świętokrzyskich szkołach

Nauczanie zdalne i hybrydowe w świętokrzyskich szkołach
Zakażenia koronawirusem wśród uczniów i nauczycieli w świętokrzyskich szkołach (fot. shutterstock)
W czterech placówkach oświatowych w woj. świętokrzyskim obowiązuje nauczanie zdalne, a w czterech kolejnych hybrydowe. Powodem są zakażenia koronawirusem uczniów i nauczycieli.

Z ponad 560 szkół podstawowych w regionie świętokrzyskim w czterech z nich uczniowie są na nauczaniu zdalnym: w Górkach Szczukowskich (powiat kielecki - przedłużone do 28 lutego), Cudzynowicach (powiat kazimierski), Górach w powiecie pińczowskim i w SP nr 9 w Skarżysku-Kamiennej.

W czterech kolejnych placówkach oświatowych obowiązuje nauczanie hybrydowe: w SP nr 2 w Pińczowie (przedłużone do 28 lutego), w SP w Brzostkowie w powiecie buskim, w przedszkolu samorządowe w Suchedniowie i w przedszkolu w Stopnicy (powiat buski).

"Sytuacja nadal jest bardzo dobra, biorąc pod uwagę, że w regionie samych szkół podstawowych mamy ponad 560. We wtorek do nauki stacjonarnej powinny wrócić SP w Brzostkowie i przedszkole w Suchedniowie" - powiedział świętokrzyski kurator oświaty.

Kuratorium raz w tygodniu bada frekwencję w szkołach. W ostatni czwartek do szkół przyszło 90 proc. uczniów i 95 proc. nauczycieli.

"Jeśli chodzi o frekwencję, także nie mamy postaw do niepokoju. Jest ona nawet wyższa, niż w tym samym okresie w latach poprzednich" - zaznaczył kurator.

W woj. świętokrzyskim 18 stycznia do szkoły wróciło ponad 32 tys. uczniów klas I-III w 565 podstawówkach. Wszystkie szkoły w regionie mają dodatkowe środki do dezynfekcji, rękawice, przyłbice i maseczki.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!