Partnerzy portalu

Nauczyciel z koronawirusem. W szkole wprowadzono zdalne nauczanie

Nauczyciel z koronawirusem. W szkole wprowadzono zdalne nauczanie
U jednego z nauczycieli potwierdzono badaniami zakażenie koronawirusem. (fot. Alexandra_Koch z Pixabay)
W Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Franciszka Kleeberga w Dęblinie (Lubelskie) od poniedziałku, za zgodą sanepidu, wprowadzono nauczanie zdalne. U jednego z nauczycieli tej szkoły wykryto zakażenie koronawirusem.

"Za zgodą organu prowadzącego i powiatowego inspektora sanitarnego Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 podjęła decyzję o przejściu szkoły w tryb kształcenia na odległość z wykorzystaniem technik i procedur związanych z nauczaniem zdalnym. Kształcenie na odległość odbywać się będzie w dniach 7-11 września 2020 r." - głosi komunikat opublikowany na stronie internetowej szkoły.

Poinformowano w nim również, że poprawkowe egzaminy maturalne odbędą się w ustalonym terminie, zgodnie z obowiązującym harmonogramem.

Dyrektor szkoły Jolanta Kiebzak powiedziała, że u jednego z nauczycieli potwierdzono badaniami zakażenie koronawirusem. Trzech nauczycieli, którzy mieli z nim kontakt, jest na kwarantannie, pozostali są objęci nadzorem epidemiologicznym. Na kwarantannie jest także trzech uczniów tej szkoły. "Jeśli nic się nie wydarzy i nie zmieni, uczniowie wrócą do szkoły w poniedziałek 14 września" - zaznaczyła.

W Zespole Szkół Zawodowych w Dęblinie uczy się w sumie ok. 460 uczniów, a kadra nauczycielska liczy 65 osób.

Również od poniedziałku w trybie zdalnym uczyć się będą uczniowie jednej z klas w II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. Jak głosi komunikat dyrektora szkoły, zamieszczony na stronie internetowej szkoły, decyzja została podjęta "ze względu na sytuację epidemiologiczną".

"Po uzyskaniu zgody Prezydenta Miasta Lublin oraz pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie zawieszam, w okresie od dnia 7 września 2020 r. do dnia 14 września 2020 r., zajęcia wszystkich uczniów klasy 3g oraz zajęcia chłopców w klasach 3c i 3f. W okresie zawieszenia zajęcia wyżej wymienionych uczniów będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość" - głosi komunikat.

W woj. lubelskim w poniedziałek wykryto 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotychczas w woj. lubelskim potwierdzono łącznie 1724 przypadki zakażeń koronawirusem, odnotowano 1361 ozdrowieńców i zarejestrowano 27 zgonów. Aktualnie 108 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 3306 poddanych kwarantannie a 218 objętych nadzorem epidemiologicznym.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!