Partnerzy portalu

Nauczyciele dostaną bon 500 plus na akcesoria do nauki zdalnej

Nauczyciele dostaną bon 500 plus na akcesoria do nauki zdalnej
Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawi szczegółowe założenia nowych przepisów przewidujących przyznanie nauczycielom bonu w wysokości 500 zł (fot. shutterstock)
Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje refundację wydatków, jakie pedagodzy ponieśli od początku roku szkolnego. Rachunki najprawdopodobniej rozliczą samorządy.

Według ustaleń "Rzeczpospolitej", w piątek (6 listopada) lub najpóźniej na początku przyszłego tygodnia Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawi szczegółowe założenia nowych przepisów przewidujących przyznanie nauczycielom bonu w wysokości 500 zł.

Rzecznik MEN Anna Ostrowska powiedziała dziennikowi, że w ramach dodatkowego wsparcia nauczyciele będą mogli liczyć na zwrot kosztów zakupu akcesoriów komputerowych niezbędnych do nauki zdalnej w kwocie do 500 zł.

"Co ważne, pod uwagę będą brane wydatki poniesione od początku tego roku szkolnego. Zakładamy, że zwrot poniesionych nakładów finansowych nastąpi najdalej w grudniu. Naszym zamierzeniem jest również, aby poniesione przez nauczycieli koszty przyczyniły się do podniesienia jakości kształcenia na odległość" - podkreśliła Ostrowska.

Nie wiadomo, kto zajmie się rozpatrzeniem wniosków nauczycieli o zwrot wydatków. Według jednego z rozważanych wariantów, nauczyciele będą składać krótkie wnioski u dyrektora szkoły, a ich rozpatrzeniem zajmie się organ prowadzący, czyli najczęściej gmina czy powiat nadzorujący pracę szkoły - pisze "Rz".

"Za faktyczną pomoc można by uznać wyposażenie nauczycieli w laptopy służbowe lub pełne sfinansowanie zakupu takiego sprzętu. 500 zł to jednak za mało, żeby kupić komputer. Nauczyciele kupowali niezbędny sprzęt do pracy w domu już od marca, gdy rząd zamroził gospodarkę i wprowadził w pełni zdalne nauczanie. Pytanie, czy te rachunki też będą mogli rozliczyć z bonu" - skomentowała Monika Ćwiklińska z Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".

TAGI
KOMENTARZE7

  • qwerty 2020-11-13 21:47:56
    Do 52384: Podobnie jak nauczyciele szkół społecznych
  • 52384 2020-11-06 21:33:19
    A o nauczycielach przedszkola, którzy podczas kwarantanny prowadzą zdalną naukę na własnym sprzęcie to ustawodawcy zapomnieli? Czy nauczyciele w przedszkolach zdaniem MEN nie są pedagogami?
  • ja 2020-11-06 20:19:58
    Do cyfrowa polit-poprawność : Dzieciom przysługuje już od dawna 500+

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!