Nauka stacjonarna, zdalna i hybrydowa. Najnowsze dane

Nauka stacjonarna, zdalna i hybrydowa. Najnowsze dane
Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie. Fot. Shutterstock
W 13 450 szkołach podstawowych w klasach I-III nauka w środę była prowadzona w trybie stacjonarnym – poinformowało MEiN. Podało, że chodzi o 96,9 proc. szkół podstawowych w 15 województwach. W 67 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 363 w trybie mieszanym.

Statystyka obejmuje 15 województw, wyłączając woj. warmińsko-mazurskie, w którym od poniedziałku nauka prowadzona jest tylko zdalnie.

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało PAP także, że w trybie stacjonarnym w środę pracowały 14 962 przedszkola i placówki wychowania przedszkolnego, czyli 97,8 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 91 przedszkoli, a 247 w trybie mieszanym. Dane pochodzą z całego kraju - przedszkola czynne są we wszystkich województwach.

Dane te pokazują stan ze środy z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty.

O przejściu szkoły, przedszkola lub placówki wychowania przedszkolnego na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

MEiN zapewnia, że sytuacja w szkołach podstawowych i w przedszkolach jest monitorowana.

18 stycznia, gdy uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych (którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie) wrócili do nauki stacjonarnej nauka w trybie stacjonarnym prowadzona była w 14 383 szkołach podstawowych, tj. w 99,6 proc. z nich.

Jesienne zawieszenie zajęć stacjonarnych nie obejmowało przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki do nauki stacjonarnej wróciły pod koniec maja ub.r.

18 stycznia w trybie stacjonarnym pracowały 15 222 przedszkola i placówki wychowania przedszkolnego, czyli 99,5 proc. z nich.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie.

Zobacz nasze najnowsze 1x1 z szefem metropolii

 
TAGI
KOMENTARZE5

  • Rodzic 2021-03-04 18:15:06
    Do Doradca metodyczny: rozczaruję Cię, moich już nie zdążą 😁. Jak zwykle brak logiki w Twojej wypowiedzi "tworzymy pokolenie.... i Ty do nich należysz" idź jak najszybciej na tą emeryturę żeby, żadne dziecko czy młodzież nie miało z Tobą kontaktu. 😎 Miłego wieczoru i odczekaj trochę z od...powiedzią, może ochłoniesz troszkę 🤗  rozwiń
  • Doradca metodyczny 2021-03-04 14:25:37
    Rodzic, no to będą uczyć Twoje dzieci, co mnie to obchodzi. Wnet idę na emeryturę.😁 Tworzymy też pokolenie sadystów psychologicznych i Ty do nich należysz.
  • Rodzic 2021-03-04 10:13:07
    Do Doradca metodyczny: znów te twoje bzdury "przynajmiej chętni" to nie koncert życzeń. Każdy musi zdawać na równych warunkach. W tej chwili tworzymy pokolenie nieuków i cwaniaków. Jedno co dobre to że, nie zabraknie kandydatów do pracy w szkole 😎

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!