Nauka stacjonarna, zdalna i hybrydowa. Oto najnowsze dane

Nauka stacjonarna, zdalna i hybrydowa. Oto najnowsze dane
fot. Pixabay
W 13 359 szkołach podstawowych w klasach I-III nauka w piątek była prowadzona w trybie stacjonarnym – poinformowało MEiN. Podało, że chodzi o 95,9 proc. szkół podstawowych w 15 województwach. W 87 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 478 w trybie mieszanym.

Statystyka obejmuje 15 województw, wyłączając woj. warmińsko-mazurskie, w którym od poniedziałku nauka prowadzona jest tylko zdalnie.

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało PAP także, że w trybie stacjonarnym w piątek pracowało 14 818 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, czyli 96,8 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 116 przedszkoli, a 366 w trybie mieszanym. Dane pochodzą z całego kraju - przedszkola czynne są we wszystkich województwach.

Dane te pokazują stan z piątku z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty.

O przejściu szkoły, przedszkola lub placówki wychowania przedszkolnego na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

MEiN zapewnia, że sytuacja w szkołach podstawowych i w przedszkolach jest monitorowana.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie, 18 stycznia wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach. Jednak ze względu na sytuację epidemiczną w regionie od poniedziałku w woj. warmińsko-mazurskim uczniowie z tych klas uczą się z powrotem zdalnie. W pozostałych 15 województwach najmłodsi uczniowie nadal uczą się w szkołach.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie.

Jesienne zawieszenie zajęć stacjonarnych nie obejmowało przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki do nauki stacjonarnej wróciły pod koniec maja ub.r.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!