Nauka w klasach I-III. Oto najnowsze dane

Nauka w klasach I-III. Oto najnowsze dane
fot. Pixabay
W 14 071 szkołach podstawowych w klasach I-III nauka w poniedziałek była prowadzona w trybie stacjonarnym – poinformowało MEiN podając, że chodzi o 97,4 proc. szkół podstawowych w 15 województwach. W 47 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 325 w trybie mieszanym.

Statystyka dotycząca szkół obejmuje 15 województw, wyłączając woj. warmińsko-mazurskie, w którym od poniedziałku nauka prowadzona jest w szkołach tylko w sposób zdalny.

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało także, że w trybie stacjonarnym w piątek pracowało 15 040 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, czyli 98,3 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 66 przedszkoli, a 194 w trybie mieszanym. Dane dotyczą całego kraju - przedszkola czynne są we wszystkich województwach.

Dane te pokazują stan z poniedziałku z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty.

O przejściu szkoły, przedszkola lub placówki wychowania przedszkolnego na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

Jak zapewnia MEiN, sytuacja w szkołach podstawowych i w przedszkolach jest monitorowana.

18 stycznia, gdy uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych (którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie) wrócili do nauki stacjonarnej nauka w trybie stacjonarnym prowadzona była w 14 383 szkołach podstawowych, tj. w 99,6 proc. z nich.

Jesienne zawieszenie zajęć stacjonarnych nie obejmowało przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki do nauki stacjonarnej wróciły pod koniec maja ub.r.

18 stycznia w trybie stacjonarnym pracowały 15 222 przedszkola i placówki wychowania przedszkolnego, czyli 99,5 proc. z nich.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!