Partnerzy portalu

Nie wrócimy do gimnazjów - zapowiada Władysław Kosiniak-Kamysz:

Nie wrócimy do gimnazjów - zapowiada Władysław Kosiniak-Kamysz:
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
Koniec z ciągłymi reformami w polskiej szkole, nie wrócimy do gimnazjów - powiedział w sobotę (7 września) na konwencji wyborczej PSL-KP w Sandomierzu Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że polska szkoła da szansę na najlepszy rozwój, jak będzie łączyć praktykę z wiedzą teoretyczną.

"Polska szkoła osadzona o prawdę, w systemie kształcenia dualnego i wiedzy praktycznej da szansę na najlepszy rozwój i koniec z ciągłymi reformami w szkole. (...) nie wrócimy do gimnazjów - chcę też powiedzieć wprost - bo to by było bez sensu" - ocenił lider PSL.

"Szkoła będzie tylko wtedy dobra, gdy będzie przygotowywać też praktycznie, dlatego centralnym przekazem w naszym przekazie dotyczącym edukacji jest kształcenie dualne, które polega na łączeniu praktyki z wiedzą teoretyczną" - powiedział w podczas konwencji w Sandomierzu lider PSL. Dodał, że chodzi mu o "łączenie wiedzy teoretycznej z praktyką w zakładach pracy, w warsztatach rzemieślniczych, ale też w najwyższych technologiach", a nauka angielskiego powinna zaczynać się "od pierwszej klasy, bo to jest język uniwersalny (...) on musi być uczony codziennie".

"Nie ma dobrze przygotowanych pracowników, jeżeli są przećwiczeni w tym, co robią. (...) Muszą być mniej liczne klasy, w 30-35 osobowych klasach ciężko nauczyć kogokolwiek czegokolwiek, dlatego trzeba te klasy zrobić 25 osobowe, później 20 osobowe" - ocenił lider PSL.

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że w edukacji nie chodzi mu "tylko o zmiany, reformy, czy antyreformy", ale "tak naprawdę chodzi o to, że szkoła musi w dzisiejszych czasach przede wszystkim uczyć jednej rzeczy - uczyć prawdy". "Prawdy historycznej, prawdy o dniu codziennym, uczyć jak odzielić ziarno od plew i gdzie znaleźć prawdę" - dodał.

Lider PSL mówił też, że ważna jest zarówno energia przedsiębiorców, jak i rozwój różnych gałęzi przemysłu, ale ważne są także Odnawialne Źródła Energii.

"Wszystko to będzie na nic, gdy nie będzie przygotowanych osób do pracy, gdy nie będzie wykształconego społeczeństwa, gdy nie będzie edukacji, która jest na najwyższym poziomie, a nie chaosu w edukacji" - ocenił.

TAGI
KOMENTARZE6

  • Marta 2019-09-09 10:33:26
    Do Zenek O co ci chodzi .? Wyłozył temat,zadał pracę domową ,,to dobrze, Wiekszość uczniów chce omówienia w klasie pracy domowej i uwag nauczyciela,Ale jest 3 uczniow,ktorzy czuliby się ponizani,ze wytyka się im błędý.Tzw podstawy programowe są przeładowan...e,głupimi nieistotnymi problemami i 45min za malo na toNa prace domowe rodzice 50%nie zgadzają sie,bo np ustalili,ze 14 latek ma zostać lekarzem i ślą go na korepetycje z języka,fiz,biol,chemii,az do matury,Placą i wymagają od korepetytora,ten zadaje ćwiczenia, Ten synek rozrabia na lekcjach,innym przeszkadza,bo polski,historia nie kazali sie uczyć (mature z polski na 3 zda) a te inne uczą gona ,,korkach,, Do szkoly przychodzi pogadacz kolegami,zaliczyc obecnosc,wf informatyke, ZŁA PODSTAWA PROGRAMOWA I ZŁE PODRĘCZNIKI TO ZMORA DUSZĄCA DOBRYCH NAUCZYCIELI,  rozwiń
  • Łukasz 2019-09-09 10:12:14
    Do Zenek w moim liceum nie ma prac domowych, Nie wszyscy są w stanie wchłonąć wsio w czasie lekcji,Jak nauczyć sie języka bez pracy domowej? Bez cwiczen? Jak uumiec matematykę ,fizykę,chemie bez zadan? Rozkladam sobie czas,bo na jedno muszę poświęcić ...godzinę,na inne 15min. Kupiłem zbiory zadań i zeszyty kolegi sprzed 2 lat, Nie da się wyjsć ze szkoły i tylko hobby i internet, Genialne wyklady 45min z języka,matmy,fizyki ,chemii,biologii nie nauczą tak ,zeby wiedziec, Kopernik i Einstein tez wiedzieli,ze repetitio est mater studiorum  rozwiń
  • Grzegorz 2019-09-09 10:00:03
    Gimnazjum bylo dla mnie wyzwoleniem od piekła! 6 lat poniźalì mnie koledzy,,zezol,, ,,śmiortka chuda,, zmuszali do okupu,Nauczycielki za bezbłedne sprawdziany i odp zawsze ocena 3, Nie lubilły mnie,bo zadawałem pytania ,chciałem wiedzieć więcej, W gimnazjum sz...ybko się zorientowałem, ze nauczyciel chetnie ze mną dyskutuje, powstaly koła zainteresowań gdzie moźna było sie rozwinąc, Nikt mnie nie prześladował, Pracowałem w domu sporo (bez korepetycji) juz pierwsze sprawdziany ocena 5! Konkursy miedzyszkolne pierwsze z wyróznieniem,potem 1 miejsca, Wojewodzkie 1 lub 2 , ogolnopolskie wysokie miejsca, Madrzy,zyczliwi nauczyciele dawali wskazówki,Kazda lekcja była tak prowadzona ,ze kazdy uczeń coś z niej skorzystał zaleźnie od tego jakie ma zdolnosci rozumu. Jestem w bdb liceum o duzych wymaganiach, sa tu wybitnie zdolni, Jestem na poziomie 4,5 ,Umiem duzo i umiem posługiwać sie wiedzą, ZYCIE URATOWAŁO MI GIMNAZJUM, ! Gdybym został w podstawowce w 7 i 8 klasie bylbym nieukiem zaszczutym z mýslami samobójczymi  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!