Partnerzy portalu

Niedzielski: Nie rekomenduję dalszego otwierania szkół

Niedzielski: Nie rekomenduję dalszego otwierania szkół
Adam Niedzielski (fot. Krystian Maj/KPRM)
Absolutnie nie rekomenduję dalszego otwierania szkół. W drugim tygodniu lutego powtórzymy badania przesiewowe nauczycieli i dopiero po wynikach tych badań będziemy rekomendowali dalsze kroki - powiedział szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski został zapytany w Radiu Zet, czy możliwe jest otwarcie szkół od 8 lutego.

"Nie, ja absolutnie nie rekomenduję dalszego otwierania szkół. Mamy taką ścieżkę przyjętą, że w drugim tygodniu lutego powtarzamy badania przesiewowe nauczycieli i dopiero po obejrzeniu wyników tych badań będziemy rekomendowali dalsze kroki" - powiedział minister.

Jak dodał, jeżeli okaże się, że otwarcie szkół dla uczniów z klas 1-3 nie przyniosło wzrostu odsetka zachorowań, to pojawi się przestrzeń do podejmowania dalszych decyzji.

Na razie - podkreślił Niedzielski - w kwestii szkół "nic nie będzie się działo".

Wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski powiedział w poniedziałek, że w lutym jest szansa na powrót do szkół większej liczby uczniów. "Na razie analizujemy sytuację epidemiologiczną" - powiedział na antenie Polskiego Radia Łódź.

Wiceminister podkreślił, że pierwsze oceny powrotu dzieci z klas I-III do szkół w ubiegłym tygodniu będą możliwe dopiero za kilka dni, kiedy ministerstwo edukacji będzie miało pierwsze dane epidemiczne. Wstępnie - zdaniem Rzymkowskiego - decyzja o powrocie do szkół była dobra.

"Trzeba poczekać na wyniki pandemiczne jeszcze dobę lub dwie" - zaznaczył. "Będziemy głęboko analizowali możliwość rozszerzenia otwarcia szkół o kolejne klasy" - mówił. "Może to nastąpić naprawdę bardzo szybko" - dodał.

"W najbliższych dniach proszę spodziewać się komunikatów z naszej strony o tym, jak to będzie wyglądało w pierwszych dniach lutego" - powiedział wiceminister Rzymkowski.

TAGI
KOMENTARZE5

  • Mamusia 2021-02-02 09:13:16
    Spec od rekomendacji... A komu one potrzebne? Oddychanie też zamierza rekomendować?? Niedojda...
  • do Agaty 2021-01-30 02:22:24
    (...) ci do fotela przyrośnie od takiej zdalnej nauki, wzrok pogorszy, kondycja psychiczna też siądzie - to wtedy się przekonasz, co znaczy tradycyjne nauczanie, "Oczywiście każdy przyswaja wiedze na swój sposób i tak jak u nas wykłady są bardzo nieefektywne internetowo ale zajęcia jak najbardz...iej Nie potrzebujesz nauczyciela aby wziąć się do roboty" - pojmij fakt, że chodzi nie tylko o naukę i obowiązki, ale o spotkania towarzyskie na uczelni, to nie jest ważne? Wyalienuj się i wyizoluj to wtedy pogadamy, najlepiej przykuj się do komputera na wieku wieków jak ci tak nie miłe tradycyjne nauczanie- jeszcze za nim zatęsknisz. "Polecam zamiast wypisywać głupkowate komentarze wziąć się za naukę bo jak przyjdzie Ci pisanie licencjatu to chyba zawał gwarantowany bo na studiach nikt Cię nie pcha, sam decydujesz czy się uczysz czy nie Takie wiadro z zimną wodą pomoże" - Nie bądź cyniczna i bezczelna moja droga, sama niebawem jeszcze przyznasz mi rację, a wtedy powiem "a nie mówiłem!" - chciałbym, żeby tak nie było, ale czytając taki wpis jak twój odnoszę wrażenie, że tak będzie.  rozwiń
  • Agata 2021-01-29 15:36:12
    XDDDDDDDDDDDDDDDDD Tyle Ci odpowiem jako studentka 3 roku Maturzysta ma racje, kto chce się uczyć to zdalne mu w niczym to nie utrudnia Oczywiście każdy przyswaja wiedze na swój sposób i tak jak u nas wykłady są bardzo nieefektywne internetowo ale zajęcia jak najbardziej Nie potrzebujesz na...uczyciela aby wziąć się do roboty ;) Polecam zamiast wypisywać głupkowate komentarze wziąć się za naukę bo jak przyjdzie Ci pisanie licencjatu to chyba zawał gwarantowany bo na studiach nikt Cię nie pcha, sam decydujesz czy się uczysz czy nie Takie wiadro z zimną wodą pomoże :)  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!