Partnerzy portalu

Niedzielski: Rekomenduję, by jeszcze nie posyłać uczniów do szkół

Niedzielski: Rekomenduję, by jeszcze nie posyłać uczniów do szkół
Rekomenduję, by nie posyłać do szkół starszych uczniów jeszcze przez dwa tygodnie - powiedział Adam Niedzielski (fot. pixabay)
Rekomenduję, by nie posyłać do szkół starszych uczniów jeszcze przez co najmniej dwa tygodnie – powiedział w środę w rozmowie z portalem Wirtualna Polska minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że obostrzenia trzeba luzować ostrożnie.

Zapytany o to, co w sprawie szkół rekomenduje rządowi, powiedział, żeby "ograniczyć się do tego rozwiązania, z którym mamy do czynienia o co najmniej dwa tygodnie".

Zaznaczył, że konkretne informacje o zasadach bezpieczeństwa epidemicznego obowiązujących od 1 lutego przekaże w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Powiedział, że namawia kolegów z rządu, aby "kroki odmrażające wykonywać w sposób ostrożny" z uwagi na to, że w Europie mamy do czynienia z ryzykiem trzeciej fali epidemii. Dodatkowo też należy poczekać na efekt, jaki przyniesie decyzja o powrocie najmłodszych uczniów do szkół. Nauka stacjonarna w klasach I-III rozpoczęła się 18 stycznia.

"Nie możemy sobie pozwolić, by przy akcji szczepień równolegle walczyć z III falą pandemiczną" - stwierdził.

Niedzielski poinformował też, że w połowie lutego będzie powtórzone badanie przesiewowe nauczycieli. Będzie ono podstawą dla decyzji o luzowaniu obostrzeń.

Resort edukacji i nauki podał we wtorek, że nauka stacjonarna odbywa się w 14 310 szkołach podstawowych w klasach I-III, czyli w 99,1 proc. szkół podstawowych. W 17 podstawówkach w klasach I-III odbywała się w trybie zdalnym, a w 116 w trybie mieszanym.

Testy diagnostyczne nauczycieli i pracowników szkół wykrywające koronawirusa SARS-CoV-2, przeprowadzone w tygodniu poprzedzającym ich powrót do pracy stacjonarnej, wykonano u blisko 134 tys. z nich. Wyniki otrzymało 122 tys., a zakażenie wykryto u 2422, czyli u 2 proc.

TAGI
KOMENTARZE17

  • Rodzic 2021-02-01 10:07:30
    Do Doradca metodyczny: to teraz na górze napisali coś o demencji? 🤔🤭
  • Doradca metodyczny 2021-02-01 09:27:19
    Rodzic, wyjaśniłam ci dokładniej, bo nie pojęłaś. Ty masz demencję. Patrz temat na górze i pisz na temat.
  • Rodzic 2021-02-01 09:16:31
    Do Doradca metodyczny: zwróć uwagę na swoje zdrowie bo się powtarzasz 🤣🤣🤣🤣 do tego skleroza już naprawdę nie pamiętasz co za głupoty piszesz? Teraz doszło wizytator 🤭 .

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!