Niedzielski: Szczepienia nauczycieli będą kontynuowane

Niedzielski: Szczepienia nauczycieli będą kontynuowane
Zaliczenie nauczycieli do grupy pierwszej wynikało z tego, że jednym z priorytetów przy luzowaniu obostrzeń jest przywracanie edukacji stacjonarnej (fot. shutterstock)
Szczepienia nauczycieli będą kontynuowane - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Odniósł się w ten sposób do słów głównego doradcy premiera ds. COVID-19 prof. Andrzeja Horbana, który mówił w poniedziałek, że szczepienia nauczycieli należy przerwać.

Minister zdrowia podczas poniedziałkowej konferencji prasowej pytany był, czy możliwe jest przerwanie szczepień nauczycieli, za czym opowiedział się w poniedziałek w TVN24 prof. Horban.

"Szczepienia nauczycieli będą kontynuowane" - odpowiedział minister.

Wskazał również, że zaliczenie nauczycieli do grupy pierwszej wynikało z tego, że jednym z priorytetów przy luzowaniu obostrzeń jest przywracanie edukacji stacjonarnej.

W poniedziałek prof. Horbana zapytano m.in., czy widzi sens szczepień nauczycieli akademickich.

"Rada Medyczna, nie tylko ja, stoimy na stanowisku, że należy szczepić ludzi starszych. To są ludzie, korzy umierają jeśli zachorują na COVID-19. Śmiertelność 20 proc. jest śmiertelnością olbrzymią" - powiedział.

Wskazał, że system szczepień wróci do podstaw, czyli szczepienia osób starszych i wąskiej grupy młodszych.

"Uważam, że należy przerwać szczepienia nauczycieli zdecydowanie. Możemy do tych szczepień wrócić za miesiąc czy za dwa, jeżeli będziemy mieli nową szczepionkę" - dodał prof. Horban.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!