Niemal 2,5 mln uczniów otrzymało już wyprawkę szkolną

Niemal 2,5 mln uczniów otrzymało już wyprawkę szkolną
Szacujemy, że w sumie wsparciem objętych będzie 4,4 mln uczniów - podkreśliła Marlena Maląg (fot. freepik)
Niemal 2,5 mln uczniów otrzymało już w tym roku dofinansowanie do wyprawki szkolnej w ramach programu Dobry Start – przekazała szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Kolejne 240 tys. świadczeń jest już przyznanych i zostanie wypłaconych w najbliższych dniach - dodała.

Najwięcej świadczeń trafiło do rodzin z Mazowsza - 330 tys., Śląska - 276 tys., Wielkopolski - 241 tys. i Małopolski - 203 tys. Z drugiej strony, jak wyjaśniła szefowa resortu, najmniej świadczeń wypłacono w województwach z najmniejszą liczbą ludności: w opolskim - 54 tys. świadczeń, podlaskim - 64 tys., w lubuskim i świętokrzyskim po 65 tys.

"Proces składania wniosków przebiega bardzo sprawnie. Od 1 lipca rodzice złożyli wnioski o wypłatę świadczenia dla niemal 3,2 mln dzieci - to zdecydowana większość uprawnionych. Szacujemy, że w sumie wsparciem objętych będzie 4,4 mln uczniów" - podkreśliła Maląg.

Ministra zaznaczyła, że program Dobry Start to stały element polityki rodzinnej rządu.

"Razem z takimi programami jak "Rodzina 500 plus", Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i dofinansowanie do żłobków stanowi niezmiernie ważny system wsparcia rodziców. To inwestycja w rozwój i edukację dzieci" - dodała.

Wnioski o świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu Dobry Start na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca 2022 r. do 30 listopada 2022 r. wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia.

Jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów trafi wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca będzie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!