Partnerzy portalu

Niemal każdy zainteresowany złożył wniosek o wyprawkę szkolną

Niemal każdy zainteresowany złożył wniosek o wyprawkę szkolną
Prawie wszyscy uprawnieni w Łódzkiem złożyli wniosek o wyprawkę szkolną z programu Dobry Start - wypłacono im łącznie ponad 79,5 mln zł. Do ZUS wpłynęło ponad 199 tys. wniosków o to świadczenie, obejmujących 275 tys. dzieci. Kto go jeszcze nie złożył, ma czas do końca listopada.

"Niemal każdy zainteresowany złożył już wniosek o wyprawkę szkolną z programu Dobry Start. Kto jeszcze tego nie zrobił, ma czas do końca listopada. W Łódzkiem do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło ponad 199 tys. wniosków o to świadczenie, obejmujących 275 tys. dzieci. Do tej pory rodzicom z naszego regionu w ramach programu wypłacono ponad 79,5 mln zł" - poinformowała rzeczniczka łódzkiego ZUS Monika Kiełczyńska.

W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł. Pieniądze te można wydać np. na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i w innych placówkach edukacyjnych.

Świadczenie Dobry Start przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami - do 24 lat. Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Można złożyć go przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS i przez portal Emp@tia MRiPS. Pieniądze z programu Dobry Start przyznaje i wypłaca ZUS na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje i wszelkie zawiadomienia są przekazywane w formie elektronicznej.

W całym kraju ZUS wypłacił dotąd ok. 4,4 mln świadczeń na wyprawkę szkolną. Łączna kwota wypłaconych środków przekroczyła już 1,3 mld zł. Wnioski o świadczenie z programu Dobry Start złożono już dla ponad 4,6 mln dzieci.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!