Partnerzy portalu

O finansowaniu oświaty podczas Kobiecego Forum Samorządowego 2020

  • PW
  • 27 stycznia 2020 - 20:20
O finansowaniu oświaty podczas Kobiecego Forum Samorządowego 2020
Kobiece Forum Samorządowe w Jaworzu kwiecień 2017 (Fot. ZGW RP)
W Hotelu Jawor w Jaworze (dolnośląskie) odbędzie się 18-19 lutego kolejne Kobiece Forum Samorządowe, działające przy Związku Gmin Wiejskich RP. Panie pełniące funkcje prezydenta, wójta, burmistrza, bądź zastępcy, sekretarza lub przewodniczącej rady, porozmawiają tym razem na temat finansowych aspektów publicznej oświaty.

Poprzednie forum miało miejsce w październiku 2019 r. w Rudzie Śląskiej i poświęcone było tematyce związanej z działaniami na rzecz seniorów i budowaniem relacji z mieszkańcami. Temat najbliższego, zaplanowanego na 18-19 lutego 2020 r., brzmi "Finansowanie oświaty przez samorządy - oszczędzanie czy optymalizowanie?".  

Kobiece Forum Samorządowe to platforma wymiany doświadczeń i współpracy samorządów w całej Polsce, w których funkcję wójta, burmistrza, bądź zastępcy, sekretarza lub przewodniczącego rady pełnią kobiety. Zawiązało się w roku 2005, a od roku 2015 działa przy Związku Gmin Wiejskich RP. 

Czytaj Samorząd to kobieta, ale pań na wysokich stanowiskach jak na lekarstwo.

- Spotkania są okazją do zapoznania się z dobrymi praktykami. Forum to nie nie tylko okazja do merytorycznej dyskusji, ale również do poznania wielu nowych, ciekawych osób, których działania mogą być inspiracją dla Pań pracujących w samorządzie - pisze w zaproszeniu na obrady Forum jego przewodnicząca Anna Grygierek - burmistrz Strumienia, a także wiceprzewodnicząca Związku Gmin Wiejskich RP.

Forum ma już kilkunastoletnią tradycję. Zawiązało się w 2005 roku, a od 2015 działa przy Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

Pierwszego dnia tegorocznego forum, czyli 18 lutego, trener Elżbieta Rabenda poprowadzi składający się z trzech części panel pt. "Finansowanie oświaty przez samorządy - oszczędzanie czy optymalizowanie". 

Dzień drugi 19 lutego to panele "Znaczenie kolorów w kreowaniu wizerunku - pracownia wizażu - Bernadeta Weber - makijaż, wizaż, stylizacja" oraz "Budowanie strategii wizerunkowej - wymiana dobrych praktyk" (poprowadzi Anna Grygierek). 

TAGI
KOMENTARZE2

  • Stach 2020-01-29 06:58:22
    Wole na wyzszych stanowiskach mezczyzn,poniewaz tyle zajmowania sie soba a i kasy na to takze i podatnikow i czasu na gadanie jakbytu. I tak sa przystojni a i rozmawiaja o konkretach w konkretnych sprawach. A dyskusje na temat wizarzu pozostawiaja w domu dla rodziny.
  • Nauczycielka 2020-01-29 06:05:11
    Nie przesada to okazywac ze kobiety na tych samych stanowiskach maja wieksze zapotrzebowania np. makijaz ,wizerunek itp.To powinno byc cecha i sprawa inywidualna kazdej kobiety.Mona zrobic plenum od malowania,jesli rzad zaplaci kosmetyczce. Ja wole to robic sama a pieniadze schowac do kieszeni dla r...odziny.Podobnie jak i swoj czas,a nie siedziec i radzic.  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!