Obowiązkowe szczepienia kryterium przyjęcia do żłobka w Słupsku

Obowiązkowe szczepienia kryterium przyjęcia do żłobka w Słupsku
Opiekun prawny powinien przedstawić oświadczenie o tym, że dziecko ma obowiązkowe szczepienia ochronne (fot. pixabay)
Obowiązkowe szczepienia ochronne zgodnie z kalendarzem szczepień będą dodatkowym kryterium przyjęcia dziecka do miejskiego żłobka. Zdecydowali radni.

Za przyjęciem uchwały zmieniającej tę z 28 lutego 2018 r. w sprawie ustalenia statutu żłobków miejskich w Słupsku (woj. pomorskie) zagłosowało 20 radnych. Dwie osoby nie głosowych, jedna była nieobecna.

"Zmiany dotyczą dwóch kwestii - pierwsza dotyczy okresu rekrutacji, który będzie tożsamy z rekrutacją w przedszkolach i zostanie określony w zarządzeniu dyrektora Zespołu Żłobków Miejskich w Słupsku. Druga kwestia dotyczy wprowadzenia dodatkowego kryterium, jakim są obowiązkowe szczepienia ochronne zgodne z kalendarzem szczepień" - powiedziała dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Słupska Beata Pawlicka.

Aby spełnić to dodatkowe kryterium i uzyskać z tego tytułu 10 punktów przy naborze dziecka do żłobka, opiekun prawny powinien przedstawić oświadczenie o tym, że dziecko ma obowiązkowe szczepienia ochronne, w formie kopii karty uodpornienia lub książeczki zdrowia do wglądu lub zaświadczenia od lekarza o długotrwałym odroczeniu podania szczepionki.

W uzasadnieniu uchwały podano, że wprowadzenie dodatkowego kryterium ma na celu "ochronę i zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom korzystającym z opieki, wychowania i edukacji w żłobkach publicznych". Dodano, że spełnia ono także oczekiwania rodziców w kwestii bezpieczeństwa ich dzieci.

Wykonanie uchwały, która wejdzie w życie 14 dni po jej publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego, rada miasta powierzyła prezydentowi Słupska.

TAGI
KOMENTARZE4

  • Doradca metodyczny 2021-04-06 10:42:27
    Anonime, myślisz, że inicjatywa nakazu pracy w coraz to innych szkołach coś da. Zupełnie nic. Pracujemy dobrze w instytucji, w której czujemy się dobrze. Wtedy chcemy coś dla tej instytucji zrobić, a także dla środowiska. Jeśli nauczyciel będzie pracował pod jakąś presją, odwali nie będzie mu w ogól...e zależało. Nauczyciele to dorośli ludzie. Natomiast dobrze byłoby zapraszać rodziców na lekcje, wtedy mogliby poznać metody, warsztat pracy ucznia, porównali by zaangażowanie i predyspozycje do różnych przedmiotów i jak ciężko niektórym uczniom coś pojąć. Najbardziej pobudzają kreatywność nauczycieli dobre szkolenia i stypendia zagraniczne, np. Sokrates. Opłacane z pieniędzy UE.  rozwiń
  • FIO 2021-04-02 01:22:35
    Każda nowa inicjatywa samorządowców w temacie oświaty jest cenna. Ale warto nie zapominać o dawnych np. 11 kwietnia 2019 II Samorządowa Debata Oświatowa zaprosiła do współpracy w tworzeniu strategii Polska Edukacja 2035 organizacje pozarządowe. My cały czas pracujemy
  • Anonime 2021-04-01 22:47:01
    Przesuwac mieszac nauczycieli np jesli w tej samej gminie jest kilka szkol bo do jednej sie przyzwyczaili i juz nie są efektowni... Wpadaja w monotonosc a tak mieli by jakies wyzwanie zeby sie wykazac albo okazac się do d**y

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!