Partnerzy portalu

Ocena pracy i statusu zawodowego nauczyciela do zmiany

 • pt
 • 25 stycznia 2023 - 11:55
Ocena pracy i statusu zawodowego nauczyciela do zmiany
Dyskusja ma dotyczyć m.in. zmiany rozporządzenia w sprawie oceny pracy nauczyciela (Fot. Adobe Stock)
Po interwencji ZNP, 1 lutego 2023 r. w Ministerstwie Edukacji i Nauki odbędzie się spotkanie grupy roboczej powołanej w ramach Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty, w którym udział wezmą przedstawiciele oświatowych związków zawodowych.
 • W resorcie edukacji odbędzie się spotkanie grupy roboczej powołanej w ramach Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty, w którym udział wezmą przedstawiciele oświatowych związków zawodowych.
 • Dyskusja ma dotyczyć także zmiany rozporządzenia w sprawie oceny pracy nauczyciela.
 • ZNP zapowiada, że przedstawi propozycje korzystniejszych rozwiązań płacowych niż proponowane w tym projekcie.

Na wniosek ZNP, 1 lutego w Ministerstwie Edukacji i Nauki odbędzie się spotkanie grupy roboczej powołanej w ramach Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty, w którym udział wezmą przedstawiciele oświatowych związków zawodowych.

Przedmiotem spotkania będą podnoszone przez Związek Nauczycielstwa Polskiego kwestie dotyczące uzgodnienia projektu zmian rozporządzenia w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagrodzenia za pracę w dniu wolnym od pracy.

Związek zapowiada, że przedstawi propozycje korzystniejszych rozwiązań płacowych niż proponowane w tym projekcie.

Dyskusja ma dotyczyć także zmiany rozporządzenia w sprawie oceny pracy nauczyciela (co ostatnio rzadkie - projekt nowelizacji zgodny jest z postulatem ZNP) - likwiduje wartości punktowe przy dokonywaniu oceny pracy oraz zmiany przepisów w sprawie emerytury „stażowej” dla nauczycieli.

13 stycznia Sejm przyjął propozycję ZNP, która umożliwia powrót do pracy w szkole większej grupie nauczycieli pobierających świadczenia kompensacyjne. O zniesienie zakazu pracy w szkole w czasie pobierania "kompensówki".  Związek zabiegał od dawna. 30 listopada 2022 roku podczas ostatniego spotkania w MEiN przedstawiciele ZNP złożyli na ręce ministra edukacji taką propozycję.

TAGI
KOMENTARZE34

 • łowcatrolli 2023-01-27 11:03:39
  mordeczka czyli tatarska doopa znowu zaistniała .....
 • 🤔🤔🤔 2023-01-26 22:50:37
  Odnoszę wrazenie, ze na tym portalu są głównie n. przedszkoli i podstawowek i głównie nieprzedmiotowcy 🤔🤔🤔
 • kolins 2023-01-26 18:25:31
  Kiedy wreszcie się to skończy? .... jutro Hugo... jutro... a teraz przełknij pastylki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!