Od 2 marca zapisy na szczepienia dla nauczycieli do 69 lat

Od 2 marca zapisy na szczepienia dla nauczycieli do 69 lat
Nauczyciele do 69 lat będą mogli rejestować się na szczepienia (fot. shutterstock)
Od wtorku 2 marca nauczyciele i nauczyciele akademiccy w wieku do 69 lat będą mieli możliwość zarejestrowania się na szczepienia przeciw COVID-19. Zapisy potrwają do 3 marca, do końca dnia - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

"Już wkrótce nauczyciele oświatowi i akademiccy w wieku do 69 lat będą mieli możliwość zarejestrowania się na szczepienia przeciw COVID-19. Zapisy ruszą od wtorku, 2 marca od godz. 8.00 i potrwają do 3 marca, do końca dnia. Zapraszamy wszystkie uprawione osoby do zgłaszania się" - poinformowała rzeczniczka MEiN Anna Ostrowska.

Podobnie jak przy wcześniejszych zapisach, zgłoszenia będą rejestrowane w dwóch systemach - dla nauczycieli oświaty w Systemie Informacji Oświatowej, dla akademickich w systemie POL-on. "Na początku marca br. dyrektorzy szkół, placówek, rektorzy otrzymają szczegółowe informacje o terminach rejestracji nauczycieli z tej grupy wiekowej" - podała rzeczniczka.

Przekazała, że rejestrowani do szczepień w tej grupie wiekowej będą też pracownicy zatrudnieni na stanowiskach pomocy nauczyciela, woźnych oddziałowych i instruktorzy praktycznej nauki zawodu.

Dodała, że nauczyciele, którzy wcześniej nie skorzystali z rejestracji, a byli do tego uprawnieni, również będą mieli możliwość zgłoszenia się do szczepień. Taką informację muszą przekazać swojemu dyrektorowi lub rektorowi.

Nauczyciele do 69. roku życia (urodzeni po 31 grudnia 1951 roku) będą mieli podawaną szczepionkę firmy AstraZeneca. Pozytywną rekomendację w tej sprawie wydała Rada Medyczna przy premierze - wszystkie osoby od 18. do 69. roku życia mogą być szczepione preparatem AstraZeneca.

Grupa nauczycieli oświaty i nauczycieli akademickich w wieku 66-69 lat szacowana jest na ok. 18 tys. osób.

W piątek MEiN podało, że do tej pory przeciw COVID-19 zaszczepiono już ponad 205 tys. nauczycieli preparatem firmy AstraZeneca. Szczepienia tej grupy rozpoczęły się 12 lutego.

Chęć zaszczepienia się mogli zgłosić wszyscy nauczyciele ze szkół i placówek oraz nauczyciele akademiccy, a także inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach do 65 roku życia (urodzeni od 1 stycznia 1956 do 31 grudnia 2003 r.). W ubiegłym tygodniu resort edukacji podał, że zarejestrowało się prawie 545 tys. osób.

TAGI
KOMENTARZE2

  • iw 2021-02-28 22:30:00
    Niestety w szczepieniach nauczycieli widać niekonsekwencję i chaos. W efekcie najpierw byli szczepieni młodsi, a najstarsi na końcu.
  • aaaa 2021-02-26 22:53:50
    Szkoda, że nie tylko drugiego marca do 14.30. Mogliby chociaż do piątku.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!