Partnerzy portalu

Ogniska zakażeń już w 70 śląskich szkołach

Ogniska zakażeń już w 70 śląskich szkołach
Dzieci uczą się trybie zdalnym lub hybrydowym (fot. shutterstock)
Ogniska zakażeń koronawirusem w 70 szkołach w woj. śląskim - poinformowała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska. Dzieci w tych placówkach uczą się trybie zdalnym lub hybrydowym. Szpitale zapełniają się chorymi.

Minionej doby śląska policja przeprowadziła ok. 1900 kontroli przestrzegania zaleceń sanitarnych, większość - ok. 1200 - w obiektach handlowych. Funkcjonariusze nałożyli ponad 400 mandatów, dali ponad 500 pouczeń, blisko 20 spraw znajdzie swój finał w sądzie, a 21 spraw trafi do inspekcji sanitarnej.

W województwie było 296 nowych zakażeń koronawirusem. Miejsca dla chorych na COVID-19 w Szpitalu MSWiA w Katowicach zostały już zapełnione - przebywa tam 64 chorych, w tym 6 korzystających z respiratora. "W poniedziałek w tej placówce zostanie uruchomionych kolejnych 20 miejsc" - poinformowała Alina Kucharzewska.

W szpitalu tymczasowym działającym w pobliżu lotniska w Pyrzowicach w piątek było 69 chorych, w tym 9 na oddziale intensywnej opieki medycznej. Wciąż są miejsca w 7 szpitalach dysponujących oddziałami zakaźnymi.

W sumie w region ma 869 łóżek dla pacjentów z COVID-19, z tego 219 jest zajętych. Z 51 łóżek respiratorowych, zajętych jest 20.

W woj. śląskim dwiema dawkami preparatów przeciw COVID-19 zaszczepione jest 53 proc. mieszkańców. "Obserwujemy teraz głównie zainteresowanie trzecią dawką, co świadczy o odpowiedzialnej postawie już zaszczepionych. Patrząc na ilość szkół z ogniskami koronawirusa - to obecnie 70 placówek - widać, że musimy zwiększyć wysiłki na rzecz szczepienia dzieci" - powiedziała Alina Kucharzewska.

TAGI
KOMENTARZE4

  • Emeryt 2021-10-22 22:58:12
    Do AM: można się głupio śmiać jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia. Nie napisałem, że nauczyciele rozpętali pandemie. Napisałem, że mogli się opamiętać i dać innym dobry przykład. Szanowny Panie.
  • AM 2021-10-22 20:48:35
    Do Emeryt, ja to nawet myślę, że tę pandemię to rozpętał jakiś chiński nauczyciel i poszło dalej w świat.😂
  • Emeryt 2021-10-22 20:30:32
    Do AM: szkoda, że nauczyciele się nie opamiętali i uczestniczyli w hucznych imprezach z tańcami z okazji DEN. Dobry dali przykład dla innych.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!