Opatówek z nowym przedszkolem

Opatówek z nowym przedszkolem
Adobe Stock
Nowe przedszkole, wybudowane i rozpoczynające działalność w roku szkolnym 2017/2018, uroczyście otwarto 1 września w Opatówku. Koszt inwestycji wyniósł 5,5 mln zł, w tym 1,6 mln zł ze środków unijnych. Będzie do niego uczęszczało 200 dzieci.

Burmistrz Opatówka Sebastian Wardęcki podkreślił, że budowę przedszkola rozpoczęto rok temu w wakacje, zatem powstało ono i zostało wyposażone w "naprawdę rekordowym czasie".

"Od 4 września 200 najmłodszych mieszkańców naszej gminy będzie korzystało z nowego przedszkola, ale myślę, że ucieszy ono też rodziców i cały personel przedszkola. To obiekt spełniający wszystkie normy sanitarne, przeciwpożarowe, z windą, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych" - powiedział burmistrz.

Placówka to 8-oddziałowe przedszkole o powierzchni ponad 2 tys. metrów kwadratowych z kolorowymi salami, nowoczesną stołówką i kuchnią oraz dużym placem zabaw.

Dyrektor przedszkola Zdzisława Pawliczak poinformowała, że placówka przyjmie 200 dzieci, czyli dwukrotnie więcej, niż dotychczasowe przedszkole, które mieściło się w kamienicy.

"W starej siedzibie mieliśmy naprawdę małe sale, wąskie korytarze, dosłownie jedną łazienkę dla dzieci. Na plac zabaw musieliśmy dochodzić. Tu mamy komfortowe warunki, przestronne sale, przy każdej łazienkę, bardzo nowoczesną kuchnię i dużą stołówkę, gdzie wszystkie dzieci razem zjedzą posiłki. Jest gabinet logopedy, medyczny, duże zaplecze sanitarne. Do tego kolorowy i ciekawy plac zabaw, na który dzieci wyjdą prosto z szatni" - powiedziała Pawliczak.

Jak poinformowała dyrektor kaliskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu Violetta Słupianek, gmina Opatówek otrzymała z budżetu państwa subwencję na każdego sześciolatka w przedszkolu. Rodzice będą płacić jedynie wyżywienie. Od września tego roku wszystkie sześciolatki w przedszkolach są objęte subwencją.

Dodała, że jest to jedyna nowa inwestycja na obszarze działania kaliskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Na wspólny wniosek rodziców, dyrekcji oraz pracowników, publiczne przedszkole otrzymało nazwę "Wesoły Smyk".

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!