Opolskie: Do szkół w regionie trafi 9,5 tysiąca komputerów kupionych przez samorząd

Opolskie: Do szkół w regionie trafi 9,5 tysiąca komputerów kupionych przez samorząd
(Fot. Pixabay)
Od poniedziałku (15 marca) zaczyna się ostatni etap doposażania nauczycieli z opolskich szkół w laptopy i sprzęt do nauki audiowizualnej, który kupił samorząd województwa. Jak informuje biuro prasowe opolskiego urzędu marszałkowskiego, w sumie komputery otrzyma 9,5 tysiąca nauczycieli.

Samorząd województwa opolskiego podjął decyzję o wyposażeniu nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych w regionie w sprzęt komputerowy niezbędny do prowadzenia nauki zdalnej. W pierwszym etapie kupiono laptopy dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Obecnie, w ramach projektu "Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!", finalizowana jest dostawa laptopów dla nauczycieli szkół podstawowych w całym regionie.

- Przygotowaliśmy i realizujemy projekt dedykowany nauczycielom, projekt wynikający z potrzeb obecnego czasu. Choć nie jesteśmy organem prowadzącym dla żadnej z tych szkół, to stwierdziliśmy, że z tej szansy należy skorzystać, bo przecież jakość edukacji w regionie jest ważna dla nas wszystkich - powiedział Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

Czytaj też: W Rybniku zbadano, ile żywności marnuje się w szkolnych stołówkach

Ze środków opolskiego urzędu marszałkowskiego kupiono komputery oraz sprzęt pomocniczy, który trafi do 382 szkół podstawowych w województwie opolskim. Laptopy otrzymują nauczyciele publicznych i niepublicznych szkół podstawowych oraz szkół specjalnych. W sumie, dla podstawówek kupiono 4957 laptopów o łącznej wartości 14,9 miliona złotych. W opolskich szkołach podstawowych zatrudnionych jest 8966 nauczycieli, więc dzięki projektowi urzędu marszałkowskiego komputery trafią do około 60 proc. pedagogów tych szkół w regionie.

Projekt "Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!" realizowany jest z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. W sumie z regionalnych funduszy unijnych do opolskich pedagogów ze wszystkich typów szkół - podstawowych i ponadpodstawowych - trafi ponad 9 550 takich komputerów. Jak podkreśla opolski urząd marszałkowski, projekty wyposażenia niemal wszystkich nauczycieli w regionie w sprzęt do nauki zdalnej przez samorząd województwa opolskiego to inicjatywa unikatowa w skali całego kraju.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!