Partnerzy portalu

Otwarto kolejne Centrum Innowacji Erasmus+

Otwarto kolejne Centrum Innowacji Erasmus+
Nowa placówka będzie współpracowała także z Uniwersytetem Opolskim. (fot.shutterstock)
Przy Politechnice Opolskiej w czwartek otwarto Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB. Jak powiedział prof. Paweł Poszytek, dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, to siódma tego typu placówka w kraju.

W czwartek, przy Politechnice Opolskiej otwarto Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB, którego zadaniem jest wspieranie opolskich innowacji. Jak zaznaczają władze uczelni, nowa placówka będzie współpracowała także z Uniwersytetem Opolskim.

"Zależy nam na promocji elementów programu dotyczących finansowania projektów między uczelniami lub między uczelniami a biznesem lub z partnerami samorządowymi. To są działania, gdzie miasto czy region identyfikuje konkretne potrzeby na styku tych obszarów, a my jesteśmy w stanie to sfinansować. Np. jedna z technicznych uczelni w Polsce razem z globalnym liderem technologicznym buduje u siebie na uczelni wirtualny kampus dla studentów mechatroniki. To konkretna potrzeba na uczelni z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i unowocześnieniem oferty dydaktycznej. Na tego typu przedsięwzięcia można z programu Erasmus+ otrzymać pieniądze" - powiedział prof. Paweł Poszytek.

Jak zaznaczył dyrektor NAPE+, na wsparcie programu mogą liczyć także działania na rzecz unowocześniania, digitalizowania i usprawniania zadań na styku samorządu, uczelni i biznesu. Na konieczność współpracy tych trzech podmiotów zwróciła uwagę dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Opolskiej.

"Żeby biuro mogło powstać na naszej uczelni, konieczne było poparcie władz regionu i instytucji z otoczenia biznesu. Takie wsparcie otrzymaliśmy z Urzędu Miasta Opola, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Mamy silnych partnerów, z którymi będziemy mogli tworzyć projekty i realizować innowacyjne inicjatywy integrujące uczelnie, samorząd i biznes" - podkreśla dr inż. Kucińska-Landwójtowicz.

Siedziba Erasmus+ InnHUB Opole mieści się w budynku Centrum Nauka Biznes przy ul. Waryńskiego 4. Pierwsze szkolenia i warsztaty zaplanowano na czerwiec.

 

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!