Pandemia nie wystraszyła nauczycieli

Pandemia nie wystraszyła nauczycieli
Nie było masowych ucieczek nauczycieli na urlopy dla poratowania zdrowia (fot. shutterstock)
W roku szkolnym 2020/2021 na etacie zatrudnionych jest o tysiąc pedagogów więcej niż w roku poprzednim.

"Dziennik Gazeta Prawna" podaje, że oświatowe związki zawodowe od pierwszych dni z koronawirusem ostrzegały, że nauczyciele masowo będą uciekać ze szkoły na emeryturę, świadczenia kompensacyjne lub urlopy dla poratowania zdrowia. Wszystko z obawy przed zakażeniem.

Z danych, do których dotarł "DGP", wynika, że nauczyciele zarazy się nie wystraszyli.

W roku szkolnym 2018/2019, a więc jeszcze przed pandemią, z oświaty odeszło z różnych powodów ponad 33 tys. nauczycieli. W następnym, już w czasie pandemii, ze swoim pracodawcą pożegnało się o 5 tys. nauczycieli mniej.

Co prawda - jak zauważa gazeta - liczba odchodzących na emeryturę wzrosła o ponad tysiąc osób (do 6,1 tys.), ale nie było za to zapowiadanych masowych ucieczek na urlopy dla poratowania zdrowia.

W rezultacie, biorąc pod uwagę tych, którzy przyszli na ich miejsce, w obecnym roku szkolnym liczba nauczycieli nie tylko nie zmalała, ale wzrosła o ponad tysiąc - do blisko 610 tys.

TAGI
KOMENTARZE1

  • KARINA05 2021-03-11 15:30:25
    W sprawie wszelkich potrzeb finansowych skontaktuj się z ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję. Jest w 100% polski. Dziękuję:annachroma1949@gmail.com

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!