Partnerzy portalu

Pandemiczny czerwony pasek na cenzurkach

Pandemiczny czerwony pasek na cenzurkach
fot. PTWP
Przeanalizowaliśmy świadectwa wystawione w jednym z miast wojewódzkich. To nie był czas, by zostawiać dzieci na drugi rok. Zamiast tego mieliśmy wysyp ocen dobrych i bardzo dobrych.

"Dziennik Gazeta Prawna" przeanalizował świadectwa wystawione w jednym z miast wojewódzkich i choć dane dotyczące, ilu uczniów dostało promocję do następnej klasy i jak wyglądają świadectwa, zbierane są zwykle przez wakacje i prezentowane dopiero w sierpniu, poprosiła o taką analizę jedno z kuratoriów. Wybrała Kielce.

"Przeprowadziliśmy badanie ankietowe obejmujące wszystkie 42 szkoły podstawowe i 67 ponadpodstawowych na terenie miasta" - powiedział gazecie Jacek Staromłyński z miejscowego kuratorium oświaty.

Jak podaje "DGP" zebrane dane pokazały, że w tym roku ocen celujących, bardzo dobrych i dobrych było na świadectwach zdecydowanie więcej niż przed rokiem. Promocję otrzymało 28,2 tys. uczniów (w ubiegłym roku 24,6 tys.), a do następnej klasy nie przeszło 436 dzieci (poprzednio 702). Na świadectwach pojawiło się 47,9 tys. szóstek (poprzednio 41,4 tys.) i 85 tys. piątek (w ubiegłym roku 70,4 tys.). "Te dane mają przełożenie na cały kraj" - wyjaśnia gazeta.

"DGP" ocenia, że zdalne nauczanie nie pozostało bez wpływu na całe szkolne środowisko. "Premier Mateusz Morawiecki deklarował, że decyzja o powrocie we wrześniu do tradycyjnej edukacji jest już pewna. Ale wciąż nie wiadomo, jak to będzie wyglądać w praktyce. Z badania przeprowadzonego przez Zakład Badań nad Procesem Uczenia się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wynika, że ponad 60 proc. uczniów wolałoby wrócić do szkoły niż nadal uczyć się zdalnie, ale niemal połowa dostrzega potencjał kształcenia zdalnego i jest za tym, by lekcje i komunikacja online pozostały stałym elementem edukacji" - czytamy w "DGP".

Dziennik podaje, że Ministerstwo Cyfryzacji podsumowało utworzony razem z NASK i MEN portal "Zdalne Lekcje", z którego można czerpać materiały do zajęć online. Od 15 marca do 23 czerwca odwiedziło go ponad 2,6 mln osób, a użytkownicy wygenerowali niemal 67 mln odsłon strony. W tym czasie przygotowano dla nich 3 tys. 580 lekcji i opublikowano 18,7 tys. materiałów edukacyjnych.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!