Partnerzy portalu

Panie Czarnek, kończ pan tę grę! Apel o podpisywanie petycji ws. dymisji ministra edukacji

Panie Czarnek, kończ pan tę grę! Apel o podpisywanie petycji ws. dymisji ministra edukacji
Przed gmachem Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie poseł Tomasz Zimoch i działacze młodzieżowych struktur Polski 2050-Pokolenia 2050, zachęcali do podpisania petycji w sprawie odwołania Przemysława Czarnka. (fot. Polska2050/ FB, screen)
Każdy, kto nie mieści się w ideologicznych ramach Przemysława Czarnka, spotyka się z dehumanizacją i atakami - mówił poseł Polski 2050 Tomasz Zimoch, który wraz z młodzieżowymi strukturami Polski 2050 zachęcał do podpisania petycji ws. dymisji ministra edukacji i nauki.
 • Na początku lutego politycy opozycji - KO, Lewicy, PSL i Polski 2050 - złożyli wniosek o wyrażenie przez Sejm wotum nieufności wobec ministra edukacji i nauki.
 • W reakcji szef MEiN mówił w Sejmie m.in. o festiwalu nienawiści, chamstwa i hejtu przeciwko zarządom organizacji pozarządowych, które wykonują znakomitą pracę edukacyjną.
 • Poseł Tomasz Zimoch stwierdził, że odwołania ministra edukacji domagają się nie tylko posłowie opozycji, ale zgodnie z sondażami blisko 70 proc. Polaków źle ocenia pracę Czarnka i domaga się jego dymisji.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w poniedziałek przed gmachem Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie poseł Zimoch i działacze młodzieżowych struktur Polski 2050-Pokolenia 2050, zachęcali do podpisania petycji w sprawie odwołania Przemysława Czarnka z funkcji ministra edukacji i nauki.

Zimoch przypomniał, że posłowie opozycji złożyli w Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec ministra Czarnka. "W uzasadnieniu wniosku posłowie napisali m.in., że każdy, kto nie mieści się ideologicznych ramach ministra Czarnka, spotyka się z dehumanizacją i atakami. I nie ma znaczenia, czy są to polityczni oponenci, nauczyciele i nauczycielki walczący o godność zawodu, czy też dzieci i młodzież ośmielające się otwarcie pokazywać swoją różnorodność i chęć czynnego udziału w życiu społecznym i politycznym" - mówił Zimoch.

Stwierdził, że odwołania ministra edukacji domagają się nie tylko posłowie opozycji, ale zgodnie z sondażami blisko 70 proc. Polaków źle ocenia pracę Czarnka i domaga się jego dymisji. Poinformował, że każdy może podpisać się pod wnioskiem o dymisję Czarnka z funkcji ministra na stronie internetowej petycjeonline.com/czarnekout.

Tomasz Zimoch: Panie Czarnek, kończ pan tę grę!

Zimoch przypomniał też, że kiedyś podczas transmisji meczu piłkarskiego - Widzew Łódź - Broendby z 1996 r. - jako radiowy sprawozdawca krzyczał pod adresem sędziego "Panie Turek! Kończ Pan ten mecz". "A dzisiaj, razem z młodymi, którzy stworzyli obywatelską petycję krzyczymy: Panie Czarnek, kończ pan tę grę" - apelował razem z grupą młodych działaczy z Pokolenia 2050.

Jeden z przedstawicieli Pokolenia 2050, student Ludwik Patyra, wyjaśniając dlaczego domaga się dymisji ministra Czarnka podkreślał, że edukacja powinna być nowoczesna, kreatywna, rzetelna i przyjazna uczniom. "Od wielu lat polska edukacja przeżywa kryzys, który nie jest rozwiązywany na poziomie systemowym, ani nie ma chęci ze strony polityków, żeby go zmienić" - powiedział. Przykładem takiego polityka jest jego zdaniem urzędujący minister edukacji.

"Przemysław Czarnek zamiast reformować edukację w stylu nowoczesnym, przejrzystym i dostosowanym do potrzeb dzisiejszego świata, tworzy +deformę+ edukacji, która wprowadza rozwiązania będące ucieleśnieniem wszystkich propagandowych rozwiązań obecnej władzy" - mówił.

Dodał, że zamiast szanować ludzi takimi, jakimi są, minister Czarnek używa określeń związanych z "dehumanizacją", porównując ludzi, którzy "kochają inaczej, niż on do ludzi nierównych jemu". "To jest skandal" - powiedział.

Wniosek o wotum nieufności wobec ministra edukacji i nauki

Na początku lutego politycy opozycji - KO, Lewicy, PSL i Polski 2050 - złożyli wniosek o wyrażenie przez Sejm wotum nieufności wobec ministra edukacji i nauki. To pokłosie publikacji tvn24.pl, opisującej, że pieniądze z konkursu MEiN trafiały do organizacji zbliżonych do PiS. Jak wskazał portal, wielomilionowe dotacje przeznaczane były na zakup nowych siedzib, jednocześnie wiele organizacji zajmujących się edukacją oraz placówek dydaktycznych nie otrzymało z budżetu resortu ani złotówki.

W reakcji szef MEiN mówił w Sejmie m.in. o festiwalu nienawiści, chamstwa i hejtu przeciwko zarządom organizacji pozarządowych, które wykonują znakomitą pracę edukacyjną. Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział na początku lutego, że nie ma żadnych wątpliwości, iż wniosek o wotum nieufności wobec szefa MEiN będzie nieskuteczny i że nie boi się o kwestię większości. Stwierdził też, że w sprawie konkursu MEiN Czarnek przestawił w Sejmie wyjaśnienia, które "tę sprawę zamykają".

 

TAGI
KOMENTARZE11

 • łowcatrolli 2023-02-28 07:57:28
  Sławuś, znów się kręcisz jak smród po gaciach?
 • łowcatrolli 2023-02-27 19:25:45
  Do łowcatrolli : ile masz etatów lub ile osobowości
 • łowcatrolli 2023-02-27 18:33:05
  Od jutra strajkuje i przedszkole będzie zamknięte i co teraz zrobicie cwaniaczki? 😡😤😡

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!