Po Wielkanocy rozmowy o terminach powrotu uczniów do szkół

Po Wielkanocy rozmowy o terminach powrotu uczniów do szkół
Po Wielkanocy będzie można rozmawiać o terminach powrotu do nauki stacjonarnej - powiedział Przemysław Czarnek (fot. shutterstock)
Po Wielkanocy będziemy mogli rozmawiać o terminach powrotu dzieci i młodzieży do nauki w szkołach w trybie stacjonarnym – powiedział szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Czarnka zapytano w Programie I Polskiego Radia m.in. o to, kiedy dzieci i młodzież powrócą do szkół do nauki w formie stacjonarnej.

"Jeśli zachowamy rzeczywiście odpowiedzialność społeczną, będziemy stosować się do obostrzeń, do rygorów (...) to ja jestem optymistą, że w perspektywie właśnie po Świętach Wielkanocnych, biorąc pod uwagę również fakt, że już dzisiaj mamy niemal wszystkich (z zarejestrowanych na szczepienie - red.) nauczycieli zaszczepionych, będziemy mogli rozmawiać o powrocie do nauki stacjonarnej" - powiedział Czarnek.

Czytaj też: Dworczyk: Chcielibyśmy, aby obostrzenia w Wielkanoc były jak najmniej dotkliwe

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie, 18 stycznia wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach. Jednak ze względu na sytuację epidemiczną w regionie od ubiegłego poniedziałku w woj. warmińsko-mazurskim uczniowie z tych klas uczą się z powrotem zdalnie. W pozostałych 15 województwach najmłodsi uczniowie nadal uczą się w szkołach.

Czarnek przypomniał też, że klasach ósmych i maturalnych nauka odbywa się w systemie "quasi-hybrydowym".

"Od 18 stycznia uczniowie klas ósmych i maturalnych mogą korzystać z konsultacji indywidualnych, konsultacji w niewielkich grupach, ale także w grupowych sprawdzianach czy egzaminach próbnych, które choćby teraz się odbywają i wcześniej takie testy też były robione" - powiedział.

Dodał, że jesienne zawieszenie zajęć stacjonarnych nie obejmowało przedszkoli. Przedszkolaki do nauki stacjonarnej wróciły pod koniec maja ub.r.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!