Partnerzy portalu

Podlaskie: Koronawirus w szkole. Dzieci wróciły na zdalne nauczanie

Podlaskie: Koronawirus w szkole. Dzieci wróciły na zdalne nauczanie
(fot. shutterstock)
Dzieci klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 2 Suwałkach (Podlaskie) przeszły na nauczanie zdalne, po tym jak u jednego z nauczycieli wykryto koronawirusa. Zdalnie z powodu COVID-19 mają zajęcia także dzieci ze szkoły podstawowej w Białowieży i z przedszkola w Hajnówce.

Jak poinformowała rzeczniczka Kuratorium Oświaty w Białymstoku, w całym regionie w sumie 13 placówek edukacyjnych w związku z wykrytym koronawirusem pracuje w trybie zdalnym bądź hybrydowym: w tym trzy placówki w całości przeszły na nauczanie zdalne, pozostałe na hybrydowy.

Wymieniła, że na zdalnym nauczaniu jest cała Szkoła Podstawowa nr 2 w Suwałkach, Szkoła Podstawowa w Białowieży oraz Przedszkole nr 1 w Hajnówce.

Czytaj też: Nie ma gwałtownego wzrostu zachorowań w szkołach

Szkoła Podstawowa nr 2 w Suwałkach poinformowała na swojej stronie internetowej, że w związku ze stwierdzeniem wyniku pozytywnego na COVID-19 u nauczyciela klas młodszych dzieci zostały wysłane do domu, na nauczanie zdalne. Ma ono potrwać do 29 stycznia. W szkole uczy się w najmłodszych klasach ponad 200 dzieci.

Do 29 stycznia zdalnie będą też uczyły się dzieci ze szkoły w Białowieży - poinformowała placówka w mediach społecznościowych.

Zajęcia zawieszone są w jednej z klas w Szkole Podstawowej nr 2 w Białymstoku, gdzie - jak informowało miasto - wykryto zakażenie koronawirusem u jednej z uczennic. "W związku z tym dyrekcja szkoły podjęła decyzję o zawieszeniu zajęć w tej klasie w dniach 21-28 stycznia" - podało miasto.

TAGI
KOMENTARZE2

  • bea 2021-01-26 17:48:35
    A co w tym dziwnego, jeśli ludzie są niezaszczepieni ? Tak naprawdę do zbrodnia na nauczycielach, których posyła się do grupy dzieci i uważa się , że wszystko jest w porządku, nie jest w porządku
  • Gość 2021-01-26 17:17:10
    Przecież to było do przewidzenia, że szkoły będą zamykane. Mamy pandemię. Otwieranie szkół było bardzo złą decyzją!

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!