Podwyżka albo strajk. Nauczyciele planują radykalne działania

Podwyżka albo strajk. Nauczyciele planują radykalne działania
Nauczyciele myślą o strajku (fot. PAP/Marcin Obara)
Związki zawodowe przymierzają się do protestu. Strajk niewykluczony. Pod koniec sierpnia nauczycielskie związki zawodowe zdecydują o formie protestu.

Jak podaje "Rzeczpospolita", pod koniec sierpnia nauczycielskie związki zawodowe zdecydują o formie protestu, który planują podjąć na jesieni.

"Na razie zarówno Związek Nauczycielstwa Polskiego, jak i nauczycielska Solidarność czekają, aż Sejm wypowie się na temat poprawki Senatu do projektu nowelizacji Karty nauczyciela. Zakłada ona 20 proc. podwyżki dla pedagogów na wszystkich szczeblach awansu zawodowego. Obecnie minimalna pensja stażysty to 2949 zł, a nauczyciela dyplomowanego - 4046 zł brutto" - czytamy.

Czytaj też: Ważą się losy podwyżek dla nauczycieli. "Przestrzegamy, w środowisku wrze"

"Nie ukrywamy, że myślimy o strajku, ale nie wiemy, na ile ten pomysł popierają nauczyciele. Decyzja 23 sierpnia" - mówi, cytowany przez "Rz", prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

"Planujemy radykalne działania. Nasze protesty będą dla władzy uciążliwe. Dialog nie ma już sensu, bo i tak nasze postulaty są od dawna ignorowane przez rząd" - dodaje, cytowana przez "Rz" Monika Ćwiklińska, rzeczniczka prasowa oświatowej Solidarności.

TAGI
KOMENTARZE50

  • Sławomir 2022-08-08 00:33:41
    Do foch: może i się wszyscy cesiu zes...... Ale że śmiechu buhahach
  • foch 2022-08-07 23:21:49
    Strajk i to totalny. Strzelamy "focha" 1 września. Na pewno wszyscy się zes...ją ze strachu i dadzą podwyżkę 100 %.
  • Sławomir 2022-08-07 17:11:33
    Do czechu: cesiu a ty znów o tym samym. Umyj się chociaż buhahach

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!