Partnerzy portalu

Ponad 0,5 mln zł na budowę boisk i remont sal lekcyjnych w szkole w Brzezinach

Ponad 0,5 mln zł na budowę boisk i remont sal lekcyjnych w szkole w Brzezinach
Dofinansowanie obejmuje budowę dwóch boisk z bieżnią oraz wyposażenie sal lekcyjnych (fot. pixabay)
Ponad milion złotych na budowę nowoczesnych boisk i modernizację sal lekcyjnych z konkursu realizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego otrzyma Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Brzezinach.

Na konferencji prasowej w Brzezinach poinformowali o tym wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda oraz wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk.

"To ważny i dobry dzień dla Brzezin, bo to kolejny krok w poprawie warunków dla dzieci i młodzieży w dziedzinie nauki oraz zabawy i sportu. Wspólnie z marszałkiem województwa wyasygnowaliśmy pule na konkurs, z którego ponad milion złotych trafi do powiatu brzezińskiego na rzecz infrastruktury sportowej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Brzezinach" - wyjaśnił Buda.

Jak wskazał, dofinansowanie obejmuje budowę dwóch boisk z bieżnią oraz wyposażenie sal lekcyjnych. "To jest kompleksowy program, który zmieni najbliższą okolicę na wiele lat. Przyczyni się też do tego, by dzieci zaraz po tym, jak pandemia ustąpi, mogły ćwiczyć, uprawiać sport od piłki nożnej po piłkę ręczną i koszykówkę" - zaznaczył wiceminister.

Dodał, że dofinansowanie projektu wspierającego lokalną społeczność jest przykładem dobrej współpracy rządu i samorządu. Jak bowiem wyjaśnił, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej i Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego przeznaczyły na konkurs po ok. 9,5 mln zł.

Wicemarszałek Adamczyk wyjaśnił, że w szkole w Brzezinach zmodernizowane i wyposażone zostaną cztery sale lekcyjne. Jak zaznaczył równie ważne, jak inwestowanie w poprawę warunków do nauki, jest inwestowanie w infrastrukturę sportową placówek edukacyjnych, by po powrocie do szkół uczniowie wrócili do aktywności sportowej.

Starosta powiatu brzezińskiego Renata Kobiera odbierając symboliczny czek na 1 mln 81 tys. zł poinformowała, że przekazana suma to 95 procent wszystkich kosztów kwalifikowanych nowej inwestycji. "To środki, na które samodzielnie powiatu nie byłoby stać" - podkreśliła.

Prace budowlane na boisku szkolnym, które nie było remontowane przez ponad 40 lat mają rozpocząć się wiosną.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!