Partnerzy portalu

Ponad 1 mln zł z UE dla trzech kieleckich szkół zawodowych

Ponad 1 mln zł z UE dla trzech kieleckich szkół zawodowych
Na wsparcie szkół pozwoliła na to nadwyżka, która pojawiła się w budżecie RPO dzięki rosnącemu kursowi euro (fot. UMWŚ)
Ponad 1,15 mln zł unijnego dofinansowania otrzymały trzy kieleckie szkoły zawodowe. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup sprzętu, warsztaty i staże dla uczniów i na szkolenia dla nauczycieli.
  • Zarząd województwa świętokrzyskiego zadecydował w czwartek o przyznaniu ponad 1,15 mln zł dodatkowego dofinansowania do projektów edukacyjnych regionalnego programu operacyjnego.
  • Otrzymały je trzy kieleckie szkoły zawodowe: Zespół Szkół Elektrycznych, Zespół Szkół Informatycznych im. Gen. Józefa Hauke Bosaka oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika.
  • Pozwoliła na to nadwyżka, która pojawiła się w budżecie RPO dzięki rosnącemu kursowi euro.

Szkoły dokupią także sprzęt, a nauczyciele będą mieli dodatkowe możliwości podnoszenia kwalifikacji. Zespół Szkół Ekonomicznych otrzymał ponad 390 tys. zł dodatkowych funduszy na projekt "Kielecki Kopernik: Praktyka, Rozwój, Kariera Zawodowa". Dzięki temu 40 nowych uczniów zostanie przyjętych do projektu i weźmie udział w stażach.

Dzięki dodatkowym funduszom na projekt uczniowie z kierunku technik ekonomista złożą wizytę studyjną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i wezmą udział w warsztatach z zakresu nowoczesnych systemów płatniczych w Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego.

Czytaj też: Rektorzy apelują do szefa MEIN. Chodzi o środki na podwyżki również w 2023 r.

Blisko 400 tys. zł otrzymał Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach, który realizuje projekt "Energetyk i Informatyk to dobry duet", w efekcie obecne dofinansowanie projektu wynosi już blisko 1,7 mln zł. Do projektu zostanie przyjętych dodatkowych 31 uczniów z kierunków technik informatyk i technik energetyk. Młodzież weźmie udział w kursie SEP, szkoleniach komputerowych dotyczących systemu Linux i programów Microsoft, wszyscy nowi uczniowie wezmą udział w płatnych stażach. Szkoła kupi zaś dodatkowe mierniki cyfrowe, watomierze analogowe i oscyloskopy cyfrowe.

Czytaj też: Problemy z ogrzewaniem spowodują zamknięcie szkół na zimę?

Zespół Szkół Informatycznych im. Gen. Józefa Hauke Bosaka, który realizuje projekt "Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - zawód z przyszłością", uzyskał dodatkowe 365 tys. zł na jego realizację. Fundusze pozwolą na przyjęcie do projektu dodatkowych 12 uczniów, dla których zaplanowano staże i warsztaty. Dla uczniów uczestniczących już wcześniej w projekcie przewidziano dodatkowe zajęcia: m.in. warsztaty z zakresu różnych technologii magazynowania energii i warsztaty dotyczące rodzajów i systemów montażu konstrukcji pod panele fotowoltaiczne. Szkoła kupi także dodatkowe laptopy i tablicę multimedialną z projektorem.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!