Partnerzy portalu

Ponad 15 tys. placówek zgłosiło się do akcji "Szkoła do hymnu"

Ponad 15 tys. placówek zgłosiło się do akcji "Szkoła do hymnu"
Każda placówka, która weźmie udział w akcji "Szkoła do hymnu", otrzyma pamiątkowy dyplom (fot. gov.pl)
Ponad 15 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło się już do tegorocznej edycji akcji "Szkoła do hymnu" - podało MEiN. Finał akcji - wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" odbędzie się w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości - 10 listopada, o godz. 11.11.
  • Aby wziąć udział w akcji, dyrektor szkoły/przedszkola/placówki oświatowej lub inna uprawniona przez niego osoba wypełnia ankietę zgłoszeniową widoczną w Strefie Pracownika w Systemie Informacji Oświatowej
  • Na zgłoszenia resort edukacji czeka do wtorku 9 listopada br. do godz. 23.59. Szkoły polonijne chętne do udziału do akcji "Szkoła do hymnu" proszone są o wypełnienie ankiety dostępnej na stronie Szkoła do hymnu 2021.
  • Każda placówka, która weźmie udział w akcji, otrzyma pamiątkowy dyplom.

"Zbliża się święto Niepodległości, jak co roku zapraszamy do wspólnego śpiewania hymnu. Mamy już ponad 15 tys. zgłoszeń" - poinformowała rzeczniczka MEiN Anna Ostrowska we wtorek na konferencji prasowej. "Dziś ostatni dzień na nadsyłanie zgłoszeń" - przypomniała.

Z uwagi na trwający stan epidemii COVID-19 Ministerstwo Edukacji i Nauki, które jest organizatorem akcji, proponuje odśpiewanie hymnu w mniejszych grupach/klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Szkoły, które w środę, 10 listopada br. będą pracowały w trybie zdalnym lub hybrydowym, zachęca do odśpiewania hymnu w formie online.

Aby wziąć udział w akcji, dyrektor szkoły/przedszkola/placówki oświatowej lub inna uprawniona przez niego osoba wypełnia ankietę zgłoszeniową widoczną w Strefie Pracownika w Systemie Informacji Oświatowej (zakładka "Ankiety"). Na zgłoszenia resort edukacji czeka do wtorku 9 listopada br. do godz. 23.59.

Szkoły polonijne chętne do udziału do akcji "Szkoła do hymnu" proszone są o wypełnienie ankiety dostępnej na stronie Szkoła do hymnu 2021.

Każda placówka, która weźmie udział w akcji, otrzyma pamiątkowy dyplom.

MEiN zachęca do dzielenia się relacjami ze wspólnego śpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" - publikowania komunikatów na stronach internetowych placówek oraz udostępniania zdjęć i filmów w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu.

"Szkoła do hymnu" to kontynuacja akcji rozpoczętej w 2018 r.

W 2018 r. wspólne śpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" odbyło się pod hasłem "Rekord dla Niepodległej". W akcji uczestniczyło 4 867 937 uczniów i 475 235 nauczycieli w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach. Dodatkowo w akcję zaangażowało się 13 702 uczniów oraz 1055 nauczycieli ze 109 szkół polonijnych z całego świata.

W 2019 r. hymn zaśpiewało 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół z całego kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych.

W 2020 r. - mimo trwającej epidemii i nauki na odległość - do akcji w różnej formie przystąpiło w sumie 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju oraz 134 placówki polonijne.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!