Partnerzy portalu

Powiat sam wybuduje szkolną halę sportową

Powiat sam wybuduje szkolną halę sportową
Czechowicka szkoła doczeka się nowej hali sportowej (fot. powiat.bielsko.pl/M. Fritz)
Czechowicki Zespół Szkół Technicznych i Licealnych doczeka się nowej hali sportowej. Zadeklarował to starosta bielski Andrzej Płonka. Powiat sfinansuje budowę sam, bo po raz trzeci przepadł jego wniosek w rządowym konkursie "Sportowa Polska" – podało starostwo.

"Trzeci rok zabiegaliśmy o środki na nową halę, która w szkole z blisko 900 uczniami jest koniecznością. (…) Inwestycję zrealizujemy z budżetu powiatu, więc pewnie potrwa to dłużej, ale nie ma już na co czekać. (…) Mam nadzieję, że przetarg ogłosimy wiosną przyszłego roku" - powiedział Płonka.

Rzecznik starostwa Magdalena Fritz poinformowała, że gotowy jest już projekt hali. Przygotowany został też teren pod budowę. Zostało wydane pozwolenie na budowę. "Potrzeba tylko pieniędzy, od 5 do 6 mln zł" - dodała.

Z dokumentacji wynika, że nowy obiekt obejmie fragment jednej z dwóch istniejących sal gimnastycznych.

"Nie było innego wyjścia. Ograniczają nas instalacje podziemne. Nowa hala będzie duża - 31,5 m na 20 m, więc będzie tu mogło ćwiczyć więcej uczniów. Zyskamy też pomieszczenie, w którym chcemy urządzić siłownię" - powiedział dyrektor czechowickiej szkoły Paweł Urbańczyk.

Magdalena Fritz wskazała, że obecnie młodzież z 29 klas korzysta z dwóch małych sal gimnastycznych i z boisk zewnętrznych. Obiekty są bardzo obciążone. Uczniowie kończą zajęcia późnym popołudniem.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!