Partnerzy portalu

Poznań: Pierwsze zakażenie koronawirusem w szkole po powrocie dzieci do szkół

  • PAP
  • 7 maja 2021 - 16:23 | Aktualizacja: 7 maja 2021 - 17:23
Poznań: Pierwsze zakażenie koronawirusem w szkole po powrocie dzieci do szkół
fot.shutterstock
W jednej z poznańskich szkół podstawowych potwierdzono zakażenie koronawirusem. To pierwszy taki przypadek od powrotu uczniów do szkół. Klasa, w której potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2, przeszła na tryb nauki zdalnej.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych wrócili do nauki stacjonarnej w szkole 4 maja.

O potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem u ucznia III klasy Szkoły Podstawowej sióstr Urszulanek w Poznaniu poinformowało w piątek lokalne Radio Poznań. To pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia w Poznaniu i w regionie od powrotu uczniów klas I-III szkół podstawowych do nauki stacjonarnej.

Magdalena Miczek z Kuratorium Oświaty w Poznaniu poinformowała, że w województwie nauka hybrydowa prowadzona jest tylko w jednej szkole podstawowej - właśnie w placówce sióstr Urszulanek w Poznaniu. Miczek podała, że w tej jednej klasie, w której pojawił się przypadek SARS-CoV-2, nauka przez najbliższy tydzień będzie prowadzona zdalnie.

Nauczanie hybrydowe - jak wskazała Miczek - prowadzone jest również w 13 przedszkolach w Wielkopolsce, a 5 przedszkoli jest całkowicie zamkniętych.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, że minionej doby w Wielkopolsce potwierdzono 777 nowych przypadków SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 lub współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarło 42 mieszkańców regionu.

Czytaj też: 6 047 nowych przypadków zakażeń. W których regionach najwięcej?

Jak wynika z piątkowych informacji Ministerstwa Edukacji i Nauki, w trybie stacjonarnym funkcjonuje 99,6 proc. klas I-III w kraju.

TAGI
KOMENTARZE2

  • Rodzic 2021-05-07 21:52:20
    Do Doradca metodyczny: jakoś nikt oprócz ciebie, i pewnie za chwilę innych twoich wcieleń tak nie uważa 🤓😎🤓😎🤓
  • Doradca metodyczny 2021-05-07 18:55:32
    To pierwszy zgłoszony przypadek w Poznaniu, będzie niestety więcej takich zakażeń. Otwieranie szkół przed wakacjami, to bezsens.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!