Prawie 10 mln zł na stypendia dla uczniów szkół zawodowych na Dolnym Śląsku

Prawie 10 mln zł na stypendia dla uczniów szkół zawodowych na Dolnym Śląsku
Zdolny uczeń może otrzymać w sumie 4,5 tys. zł. (Fot. Pixabay)
Do końca września trwa nabór wniosków w programie pomocy stypendialnej uczniom szkół zawodowych. Samorząd województwa chce na ten projekt przeznaczyć 9,9 mln zł. Zdolny uczeń może otrzymać w sumie 4,5 tys. zł.

Służby prasowe zarządu woj. dolnośląskiego poinformowały, że nabór wniosków do kolejnej edycji Dolnośląskiego Programu Pomocy Stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych potrwa do 30 września 2022 r. Wartość projektu to 9,9 mln zł, a pieniądze pochodzą z funduszy Unii Europejskiej, budżetu państwa i budżetu województwa.

- Wsparciem stypendialnym w ramach projektu obejmuje się uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce, uczących się w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe dla młodzieży na terenie woj. dolnośląskiego. Stypendysta otrzyma wsparcie stypendialne w łącznej kwocie 4,5 tys. zł (450 zł przez 10 miesięcy nauki) - napisano w komunikacie.

Czytaj też: W Polsce brakuje szkół branżowych II stopnia. Nauka zawodu z problemami

- Uzyskanie stypendium jest dla uczniów nie tylko nagrodą za dotychczasową pracę i wysokie wyniki w nauce, ale również motywacją do dalszego rozwoju. Jako samorząd województwa dostrzegamy dużą potrzebę wspierania szkolnictwa zawodowego. Chcemy pokazać dolnośląskiej młodzieży, że technika i szkoły branżowe mogą być atrakcyjną ścieżką kariery zawodowej - powiedział cytowany w komunikacie wicemarszałek dolnośląski Marcin Krzyżanowski.

Jednym z kryteriów otrzymania wsparcia jest średnia ocen z 3 wybranych przedmiotów zawodowych nie niższa niż 4,66.

W ramach projektu stypendialnego Politechnika Wrocławska zrealizuje też dodatkowe warsztaty dla stypendystów.

Zobaczcie naszą najnowszą "Moc Opinii". Grubo ponad godzinę rozmawialiśmy z kandydatami na prezydenta Rudy Śląskiej Michałem Pierończykiem i Krzysztof Mejerem. Głosowanie w mieście w centrum Śląska - to wg politologów - najważniejsze wybory w tym roku.

 
TAGI
KOMENTARZE3

  • djs 2022-09-20 08:36:31
    Szkolnictwo zawodowe w Polsce wymaga minimum 2 mld złotych (tych z mierzei lub z kurwizji).
  • Lublin 2022-09-19 15:33:07
    Zdolny uczeń może otrzymać w sumie 4,5 tys. zł - a nauczyciel (też zdolny) też tyle dostanie?
  • Tomasz 2022-09-19 09:08:55
    To może za stypendium chłopak kupi osłonę do szlifierki?

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!