Partnerzy portalu

Premier podziękował nauczycielom za ciężką pracę, poświęcenie i troskę

Premier podziękował nauczycielom za ciężką pracę, poświęcenie i troskę
Wykształcenie to dobro, którym nauczyciele codziennie dzielą się ze swoimi uczniami - powiedział premier (fot. facebook.com/MorawieckiPL)
Wykształcenie to dobro, którym nauczyciele codziennie dzielą się ze swoimi uczniami, budując przez to lepszą Rzeczpospolitą. Dziękuję za to - napisał premier Mateusz Morawiecki w Dniu Edukacji Narodowej. Zapewnił o zwiększaniu nakładów na polską naukę i szkolnictwo.

Szef rządu, w Dniu Edukacji Narodowej, podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty za to, że ich ciężka praca, poświęcenie i troska pozwalają milionom młodych ludzi w Polsce poszerzać horyzonty i rozwijać się, budując lepszą przyszłość dla nas wszystkich.

Czytaj też: Dzień Edukacji Narodowej powinien trwać każdego dnia

"Edukacja to klucz do rozwoju i pomost łączący przeszłość z przyszłością" - zaznaczył Morawiecki.

Premier podkreślił, że rewolucja technologiczna i zmiany społeczne, które obserwujemy, jeszcze mocniej uwydatniają rolę edukacji we współczesnym świecie. "Inwestycje w nią są kluczowe i dlatego nadal będziemy zwiększać nakłady na polską naukę i szkolnictwo" - zapewnił.

Czytaj też: Wakaty w szkołach to nie problem? Marzena Machałek zwraca uwagę na coś innego

"Drodzy nauczyciele! Jako rodzic dwójki dzieci w wieku szkolnym codziennie widzę, jak wspaniale uzupełniacie wiedzę, którą młodzi ludzie wynoszą z domu rodzinnego. Wykształcenie to dobro, którym codziennie dzielicie się ze swoimi uczniami, budując przez to lepszą Rzeczpospolitą - i za to dziękuję Wam z całego serca" - napisał Morawiecki.

TAGI
KOMENTARZE4

  • ECH 2022-10-15 15:15:01
    Kolejny hipokryta. Te życzenia niech sobie w buty włoży. Nieszczere jak on sam
  • ff 2022-10-15 14:49:01
    Dziękujemy Panu Premierowi, że na 2h przed północą Kancelaria przypomniała sobie o Dniu Edukacji Narodowej, a nawet udało się w archiwach znaleźć zdjęcie premiera w jakiejś podstawówce.
  • belfer 2022-10-14 22:05:14
    W 1982 roku do KN został wprowadzony zapis o emeryturach nauczycielskich po 30 latach pracy w tym 20 przy tablicy, dokładnie opisane jest to w art. 88 KN. Zapis ten dotyczy wszystkich nauczycieli zatrudnionych przed 1999 rokiem, w którym to roku została przeprowadzona reforma emerytalna. Tylko w... przypadku nauczycieli prawo zostało zmienione z mocą działającą wstecz, ewenement na skalę światową. Pacta sunt servanda - umów należy dotrzymywać. Ileś lat temu ktoś zdecydował się rozpocząć pracę jako nauczyciel (przykładowo ja w mojej skromnej osobie) i wyłącznym kryterium wyboru było owe prawo. Ten ktoś pracował jako nauczyciel, prawo do wcześniejszej emerytury obowiązywało, przepracował ileś lat i nagle zabiera się tej osobie to prawo. Od pewnego natomiast momentu nauczyciele rozpoczynający pracę z góry wiedzieli, że emerytura po 30 latach nie obowiązuje, więc ci nie mają pretensji, że państwo złamało umowę pod tym względem. Oszukane natomiast czują sie takie osoby, które podjęły pracę na innych warunkach, pracowały np. 20 lat i nagle zlikwidowano (odebrano) im prawo do emerytury.  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!