Prezydent napisał do Elona Muska. Uczniowie będą mieli praktyki w fabryce Tesli

Prezydent napisał do Elona Muska. Uczniowie będą mieli praktyki w fabryce Tesli
Przedstawiciele gorzowskiego magistratu już odwiedzili Gigafactory w Niemczech. Od 1 września 2023 r. praktyki będą tam odbywać uczniowie z tego miasta (fot. UM Gorzów Wielkopolski)
Od 1 września 2023 r. uczniowie gorzowskiego Centrum Edukacji i Biznesu będą odbywać praktyki w należącej do przedsiębiorstwa Tesla Gigafactory w Grünheide pod Berlinem. Współpraca zaczęła się do wiadomości mailowej, którą prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki wysłał do... Elona Muska, prezesa i założyciela Tesli.

Centrum Edukacji i Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim zostało już oficjalnie powołane, jednak w praktyce zacznie działać od 1 września 2023 r. Wtedy też, jego uczniowie będą mieli możliwość odbywania praktyk w fabryce Gigafactory w niemieckim Grünheide pod Berlinem.

Prezydent miasta Jacek Wójcicki, w rozmowie z portalem naszemiasto.pl przyznał, że już od początku planowania nowej placówki w Gorzowie, szukał dla uczniów miejsc do odbywania praktyk. Chciał aby nabyli doświadczenie w jednej z placówek należących do przedsiębiorstwa Tesla. W okolicach takowych jednak nie było, zatem Jacek Wójcicki napisał maila do samego Elona Muska, prezesa i założyciela koncernu.

Czytaj także: Raport "Młodzież 2021". Wyniki mogą zaskakiwać

Jak się okazało, odpowiedź przyszła bardzo szybko. Nie podpisał się pod nią Elon Musk, ale - jak tłumaczył prezydent Wójcicki - jedna z osób pracujących w jego biurze. W ten sposób udało się zdobyć kontakt do osoby odpowiedzialnej za szkolenia.

Rozmowy z Teslą trwają

Niemiecka Gigafactory szuka m.in. mechaników, logistyków i elektroników, czyli osób, których będzie kształcić CEiB w Gorzowie Wielkopolskim. Uczniowie część zajęć będą mieli w Grünheide a resztę już w Gorzowie.

Negocjacje pomiędzy władzami miasta wciąż trwają. W połowie września przedstawiciele gorzowskiego magistratu już wizytowali fabrykę w Niemczech. Sami też spodziewają się wizyty pracowników Tesli odpowiedzialnych za szkolenie. Ma to nastąpić w październiku 2022 r.

Gigafactory Berlin-Brandenburg to pierwsza fabryka Tesli w Europie. Produkuje m.in. samochody Tesla Y oraz ogniwa akumulatorowe.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!