Prezydent powołał członków Rady ds. Rodziny, Edukacji i Wychowania

Prezydent powołał członków Rady ds. Rodziny, Edukacji i Wychowania
Powołano członków Rady ds. Rodziny, Edukacji i Wychowania (fot. facebook.com/prezydentpl)
Prezydent Andrzej Duda powołał członków Rady ds. Rodziny, Edukacji i Wychowania. - Nie będzie polskiego państwa i polskiej rodziny bez dobrej edukacji i dobrego wychowania. Nie będzie go bez silnej, mocno umocowanej strukturalnie i zabezpieczonej polskiej rodziny - powiedział.

W piątek (24 czerwca) w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda powołał Radę do spraw Rodziny, Edukacji i Wychowania w ramach Narodowej Rady Rozwoju i wziął udział w pierwszym posiedzeniu nowego gremium.

Przewodniczącym Rady został prof. Andrzej Waśko, a w jej skład weszli m.in. szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot, rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak, europosłanki Elżbieta Rafalska i Anna Zalewska.

Podczas swojego wystąpienia prezydent podkreślał, że powołanie rady to wynik długiej dyskusji w ramach Narodowej Rady Rozwoju. "Uznaliśmy, że trzeba połączyć edukację z rodziną i wychowaniem, bo jest to najlepsza droga do tego, co chcemy osiągnąć, a tym celem jest sprawnie działające na przyszłość, bezpieczne i dobrze prosperujące polskie państwo. Nie będzie go bez silnej, mocno umocowanej strukturalnie i zabezpieczonej polskiej rodziny" - podkreślał.

"Nie będzie polskiego państwa i nie będzie polskiej rodziny bez dobrej edukacji - i w rodzinach, i w szkołach - i wreszcie, nie będzie polskiej rodziny, a przede wszystkim nie będzie polskiego państwa bez dobrego wychowania, które prowadzone jest przede wszystkim w rodzinach, a w którym także szkoła odgrywa, oprócz edukacji, absolutnie fundamentalną rolę" - mówił Duda.

TAGI
KOMENTARZE2

  • belfer 2022-06-24 20:51:43
    ile zarobią???skład przewspaniały...brakuje mi tam ojca dyrektora i paru innych klechów...
  • czechu 2022-06-24 16:03:05
    no wprost nie mogłem się doczekać ... tyle czekałem aż wreszcie są ! są i będą radzić ... czuje się taki uradowany bo będą radzić .... 🤣 🤣 🤣 pozostaje pytanie ... za ile? i co z tego wynika? ..... więc liczę na opracowanie petycji, przygotowanie wytycznych, wdrożenie do działania, ...zainicjowanie przemian, wskazanie aspektów, zmiana kierunku działania, podjęcie porozumień, praca wykonana ... na konto wpłynęło 18 256 złotych Dziękuje za uwagę --- 🤣 🤣 🤣  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!