Partner portalu

Przedszkola i „zerówki” w Warszawie nie przyjmą dzieci z innych placówek

Przedszkola i „zerówki” w Warszawie nie przyjmą dzieci z innych placówek
Przedszkola i „zerówki” w Warszawie nie przyjmą dzieci z innych placówek (fot. pixabay.com)
Warszawskie przedszkola i „zerówki" zmieniają zasady organizacji opieki wakacyjnej. W tym roku nie będą przyjmować dzieci z innych placówek. Jak tłumaczy stołeczny ratusz decyzja ma związek z pandemią COVID-19 i troską o bezpieczeństwo najmłodszych i personelu.

– Praca przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach musi zostać zorganizowana w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć możliwość przenoszenia wirusa i zapewnić dzieciom oraz pracownikom bezpieczne warunki pobytu w placówce – podkreśliła w liście do burmistrzów dzielnic Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Jak przypomina ratusz, zgodnie z decyzją rządu, placówki oświatowe są zamknięte do 24 maja. Jeśli przepisy na szczeblu krajowym umożliwią ich otwarcie, to w lipcu i sierpniu dzieci będą mogły przez sześć tygodni uczęszczać do swojego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole. Ze względów bezpieczeństwa stołeczne placówki nie będą natomiast proponowały opieki dzieciom uczęszczającym na co dzień do innych przedszkoli/szkół.

Jak informuje ratusz, aby nauczyciele oraz pracownicy administracyjni i pozostały personel mógł skorzystać z urlopów wypoczynkowych, placówki pozostaną zamknięte przez okres 2,5 tygodni. Terminy pracy oraz przerwy dla poszczególnych przedszkoli/szkół zostaną określone po ich uzgodnieniu przez dyrektorów wspólnie z radami rodziców.

Czytaj: Łódź zmienia terminy rekrutacji do przedszkoli i szkół podstawowych

Ratusz deklaruje, że gdy stan epidemii minie, stołeczne żłobki znów będą otwarte dla najmłodszych wychowanków.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!