Przedszkola pracują na niemal 100 proc. Ministerstwo podało dane

Przedszkola pracują na niemal 100 proc. Ministerstwo podało dane
O przejściu przedszkola lub placówki wychowania przedszkolnego na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu (fot. Shutterstock)
W 15 245 przedszkolach i placówkach wychowania przedszkolnego w środę zajęcia odbywały się stacjonarnie – poinformowało MEiN, podając, że chodzi o 99,9 proc. przedszkoli i placówek przedszkolnych. Dziewięć pracowało zdalnie, a 12 w trybie mieszanym.

Dane te pokazują stan z środy z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty.

O przejściu przedszkola lub placówki wychowania przedszkolnego na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

Od poniedziałku przedszkola, oddziały wychowania przedszkolnego - zerówki i inne formy wychowania przedszkolnego, po trzech tygodniach przerwy, znów działają w całym kraju stacjonarnie, tak samo żłobki i kluby malucha.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy w styczniu wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach, od 22 marca uczą się zdalnie. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie od 26 października ub.r.

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od 26 kwietnia w 11 województwach wprowadzona zostanie w klasach I-III szkół podstawowych nauka w systemie hybrydowym (część uczniów będzie uczyć się stacjonarnie, a część zdalnie). Podał, że chodzi o województwa: podlaskie, podkarpackie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, pomorskie, lubuskie, świętokrzyskie, mazowieckie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie oraz małopolskie.

W pozostałych pięciu regionach uczniowie klas I-III szkół podstawowych nadal będą uczyć się zdalnie.

Tak samo uczniowie starszych klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego, którzy nadal będą uczyć się zdalnie.

TAGI
KOMENTARZE3

  • nauczycielka 2021-04-22 17:42:25
    Pracują na 100%. Połowa kadry na zasiłkach na szkolne dzieci, część na zwolnieniach, kto został to siedzi z tłumem dzieci(oczywiście grupy są łączone) i myśli jak długo da tak radę pracować. Rząd idiotów. Jak otwieracie przedszkola, otwórzcie i szkoły!
  • Rodzic 2021-04-21 20:18:12
    Do Depopulacja trwa!: Doradco znów zmieniłaś nick? Wiem wiem następny będzie wpis "uwaga"...... 😎 Miłej nocki na forum 🤗
  • Depopulacja trwa! 2021-04-21 20:04:45
    Otwarcie przedszkoli i szkół = więcej zgonów.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!